Artykuły biurowe – niezbędne w każdej firmie

Artykuły biurowe – niezbędne w każdej firmie

Artykuły biurowe są jedną z podstawowych pozycji w kosztach każdej firmy. Nawet firmy skupione w stu procentach na działalności w internecie, nie są w stanie obyć się bez drukarki, kosza na śmieci, pieczątki czy kopert. Co zaliczamy do artykułów biurowych? Jak je kategoryzować?

Artykuły biurowe możemy podzielić na kilka głównych kategorii. Nie wszystkie z nich są potrzebne w każdej firmie. Sam odpowiedz sobie na pytanie czego potrzebuje Twoje przedsiębiorstwo.

Artykuły biurowe do drukowania

W tej kategorii znajdziemy rzeczy takie jak tonery czy tusze oraz papiery do drukarek czy kserokopiarek. Praktycznie w każdej firmie istnieje potrzeba drukowania dokumentów czy umów. Jest to niewątpliwie najpopularniejsza kategoria.

Do tej kategorii możemy również zaliczyć akcesoria związane z drukiem termicznym paragonów i etykiet samoprzylepnych. Są to potrzebne rzeczy zwłaszcza w firmach zajmujących się handlem – zarówno tradycyjnym jak i internetowym.

Artykuły biurowe do organizacji dokumentów

Nie ma firmy bez dokumentów. Nawet początkujący przedsiębiorca ma na starcie teczkę potwierdzeń i wydruków z urzędu skarbowego i ZUS-u. Im dłużej przedsiębiorstwo funkcjonuje tym więcej dokumentów musi przechowywać w zorganizowany sposób.

Z pomocą przychodzą tu akcesoria biurowe służące do tego celu. Są to przede wszystkim odpowiednie segregatory, teczki czy foliowe koszulki. Dużą popularnością cieszą się też pudełka i kartony archiwizacyjne pozwalające na składowanie większej ilości dokumentów, do których nie zaglądamy zbyt często i do których nie potrzebujemy łatwego dostępu.

W tej kategorii można zawrzeć także urządzenia do niszczenia dokumentów, które nie są nam już potrzebne, ale nadal nie chcemy aby wpadły w niepowołane ręce.

Więcej na http://kabalonga.pl/ >>

Artykuły biurowe do pakowania i wysyłki

Praktycznie każda firma potrzebuje od czasu do czasu wysłać fakturę czy umowę listem. Przydadzą się do tego koperty w odpowiednim rozmiarze. Dodatkowo sporo firm wysyła też przesyłki. Czy to związane z ich działalnością handlową czy np. z wysyłaniem prezentów dla kontrahentów. Pakowanie takich przesyłek wymaga od nas dodatkowych zakupów. Potrzebujemy kartonów i specjalnej taśmy pakowej. Jeśli przesyłek jest więcej, warto też kupić drukarkę do etykiet samoprzylepnych i odpowiedni papier do takiego sprzętu. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Pamiętajmy też o wypełnieniu przesyłek, aby lepiej zabezpieczyć przesyłane produkty. Świetnie sprawdzi się tu folia bąbelkowa. Potrzebujesz też nożyczek.

Galanteria biurowa

Oprócz „dużych rzeczy” każde biuro ma też wielu cichych, małych bohaterów. Artykuły biurowe, których nie zauważamy na co dzień, ale kiedy ich zabraknie to nagle nie jesteśmy w stanie wydajnie funkcjonować. Wspomnieć tu możemy choćby o dziurkaczach, zszywaczach i zszywkach do nich czy o prostych artykułach papierniczych jak notesy czy słynne, żółte karteczki samoprzylepne, które są elementem krajobrazu w 90% pomieszczeń biurowych na świecie.

Mamy też długopisy, ołówki, wizytowniki i mnóstwo innych przydatnych rzeczy. Artykuły biurowe to bardzo szeroka grupa produktów. Warto samodzielnie zapoznać się z ofertą firm, które je oferują i sprawdzić co może się przydać w naszym przedsiębiorstwie.

 

Previous Smartfon fotograficzny
Next Pożar w Mościcach

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Zbliża się szczyt sezonu dla firm kurierskich

Z roku na rok Polacy coraz więcej zakupów przedświątecznych robią w sklepach internetowych. Dlatego grudzień to gorący okres dla firm kurierskich. Ruch paczkowy rośnie wówczas o 30 proc., a tuż przed samymi świętami

Strefa Biznesu 0 Comments

Od nowego roku minimalna stawka za pracę to 13 zł za godzinę

Od nowego roku wszyscy zatrudnieni na podstawie umów-zleceń będą mieli zagwarantowaną minimalną stawkę wynagrodzenia w wysokości 13 zł za godzinę. Nowe przepisy mogą spowodować, że więcej podmiotów będzie operować w szarej strefie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź