Bezpieczny 26. Finał WOŚP w Tarnowie

Bezpieczny 26. Finał WOŚP w Tarnowie

Bardzo spokojnie przebiegła zbiórka środków pieniężnych w ramach 26 Finału WOŚP w samym Tarnowie, natomiast w powiecie tarnowskim doszło do jednego incydentu z udziałem wolontariuszy.

W godzinach południowych mieszkanka domu jednorodzinnego zauważyła w rejonie swojej posesji zaparkowany samochód, wewnątrz którego siedziało trzy osoby. Zainteresowała się ponieważ rozpoznała wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy podjechała bliżej, zauważyła, że dwie dziewczyny – wolontariuszki oraz mężczyzna usiłują wyjąć z puszki zebrane pieniądze. Uniemożliwiła wyjechanie samochodu i powiadomiła o incydencie dyżurnego tarnowskiej Policji. Dziewczyny oddaliły się przed przyjazdem patrolu, a kierowcą okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Po krótkiej penetracji rejonu zatrzymano również dwie 17-letnie wolontariuszki, których puszki przy otworze wrzutowym były rozerwane. Wszystkie osoby zostały przewiezione do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód i po przesłuchaniu zostały zwolnione. Zabezpieczono puszki oraz pieniądze, którymi dysponowali wolontariusze. Puszki otworzono komisyjnie, a po przeliczeniu pieniędzy,  zostały one przekazane do Sztabu WOŚP w Tarnowie. Zatrzymani przyznali się uszkodzenia puszek i kradzieży pieniędzy, o kwalifikacji prawnej zdecyduje prokurator nadzorujący prowadzone postępowanie. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Previous Ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu
Next Zawodowy kierowca z promilami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Wiadomości 0 Comments

11 – latek wziął swoją babcię za włamywacza i wezwał Policję

Niecodzienną interwencję podjęli w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta policjanci komisariatu Tarnów-Centrum. 11-latek wziął swoją babcię za … włamywacza. W poniedziałek w godzinach porannych dyżurny tarnowskiej Policji odebrał

Wiadomości 0 Comments

Debata na temat bezpieczeństwa

W dniu 4 marca 2017 roku w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się debata społeczna poświęcona poprawie stanu bezpieczeństwa obiektów sakralnych oraz plebanii. Organizatorem spotkania był Wydział Prewencji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!