Bindowanie bez tajemnic

Bindowanie bez tajemnic

Bindowanie to nieco skomplikowana nazwa bardzo prostej czynności biurowej. Polega ono po prostu na łączeniu ze sobą kartek papieru najczęściej za pomocą plastikowego grzbietu i wykonanej z tego samego materiału okładki. Po co się to właściwie robi? Intencje są tutaj raczej oczywiste, ponieważ chodzi po prostu o zrobienie porządku z papierami, które mamy gdzieś pod ręką i powinny być w jakiś sensowny sposób uporządkowane.

Plastikowy grzebień

Najprostszym i zarazem najpopularniejszym sposobem na bindowanie jest zastosowanie tak zwanego plastikowego grzebienia. Jest to technika, z którą zapoznani są na pewno wszyscy studenci, ponieważ dominuje ona w punktach xero i pozwala na przykład na pozyskanie literatury w sposób szybki, tani i wygodny. „Książka” bindowana nie jest raczej równie imponująca co książka klasyczną, twardą okładką, ale kosztuje tylko ułamek jej ceny i jest do tego znacznie łatwiej dostanę. Z tej metody korzystają też oczywiście biura i inne miejsca, gdzie pojawia się dużo dokumentów. Bindownice są tanie i proste, więc jeśli ktoś chce mieć takie narzędzie w domu, nie będzie z tym żadnego problemu.    Bindowanie z użyciem grzebienia pozwala na połączenie na raz bloku o grubości 3 centymetrów niezależnie od tego, jak gruba jest pojedyncza kartka. Bardzo ważne jest to, że kartki można bardzo łatwo rozbindować, dołączyć coś do nich lub dodać bądź po prostu skserować wygodnie ich część i odłożyć do reszty.

Metalowa spirala

Pod hasłem „metalowa spirala” kryje się tak naprawdę więcej technik, w których wykorzystuje sie różnego rodzaju druty lub twarde elementy plastikowe, dzięki którym uzyskane połączenie jest silniejsze. Metalowa spirala jest podobnie jak plastikowy grzbiet techniką introligatorką, ale w tym przypadku częściej wykorzystamy ją w drukarni niż w biurze. Bindowanie jest po prostu trochę trudniejsze i urządzenie jest droższe, ale za to uzyskuje isę znacznie bardziej wytrzymały efekt.     Co istotne, grzbiety do tego typu bindowania produkuje się w szpulach, które następnie przycina się do pożądanego rozmiaru. Typowym zastosowaniem takiego rodzaju bindowania są wszelkiego rodzaju notesy na spirali. W ich przypadku nie da się rozbindować bloczki i bindować go potem ponownie z użyciem tego samego grzbietu. Zazwyczaj binduje się pliki papieru o grubości do 3,4 centymetra.

Spirale plastikowe

Bardzo popularną techniką jest także bindowanie przy użyciu wkręcanej spirali. Ta technika jest wykorzystywana ze względu na to, że odpowiednie narzędzia pozwalają stosować ją bardzo szybko, a blok papieru, który w ten sposób bindujemy, może mieć nawet 4,6 centymetra grubości, co jest już imponującym rozwiązaniem. Ten rodzaj bindowania w zasadzie posiada wszystkie zalety bindowania poprzez wykorzystanie plastikowego grzebienia i chociaż wymaga trochę bardziej zaawansowanego sprzętu, jeśli już zdecydujemy się w coś takiego zainwestować, na pewno nie będzie się trzeba martwić o późniejsze koszty czy problemy ze bindowanymi materiałami.

Previous Jak sprawdzić opinie o hostingach w Internecie?
Next Korekta lakieru

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Artykuły biurowe – niezbędne w każdej firmie

Artykuły biurowe są jedną z podstawowych pozycji w kosztach każdej firmy. Nawet firmy skupione w stu procentach na działalności w internecie, nie są w stanie obyć się bez drukarki, kosza

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakiej drukarki potrzeba w biurze?

Wśród akcesoriów biurowych, a właściwie wyposażenia biurowego, wyjątkowo ważną pozycję zawsze zajmują urządzenia drukujące, czyli potocznie rzecz ujmując, drukarki. Każdy, kto kiedykolwiek kupował drukarkę, nawet tylko najprostsze urządzenie do domu,

Strefa Biznesu 0 Comments

Od nowego roku minimalna stawka za pracę to 13 zł za godzinę

Od nowego roku wszyscy zatrudnieni na podstawie umów-zleceń będą mieli zagwarantowaną minimalną stawkę wynagrodzenia w wysokości 13 zł za godzinę. Nowe przepisy mogą spowodować, że więcej podmiotów będzie operować w szarej strefie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź