Co to jest karboksyterapia? Procedura, przeciwwskazania i działania niepożądane

Co to jest karboksyterapia? Procedura, przeciwwskazania i działania niepożądane

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który rozwiązuje wiele problemów skórnych: eliminuje rozstępy, cellulit i cienie, a także zmniejsza powstawanie zmarszczek. Czym jest karboksyterapia, jaki jest zabieg i jak długo trwa? Czy karboksyterapia ma jakieś efekty uboczne? Jakie są wskazania (kosmetyczne i medyczne) oraz przeciwwskazania do jej stosowania?

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę gazowego dwutlenku węgla. Gaz ten jest równomiernie rozprowadzany po tkankach, w wyniku czego rozszerza naczynia krwionośne, poprawia odżywienie i dotlenienie komórek oraz wspomaga ich regenerację. Ponadto stymuluje on czynnik wzrostu naczyń włosowatych, co poprawia mikrokrążenie, a tym samym zmniejsza ciemne plamy. Dwutlenek węgla powoduje lekki stan zapalny skóry, który wyzwala produkcję kolagenu i elastyny, czyniąc skórę gładką i elastyczną. Co więcej, gaz ten rozbija również złogi tłuszczu.

Karboksyterapia – procedura

Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany pod skórę za pomocą cienkiej igły umieszczonej w specjalnym urządzeniu, które reguluje jego temperaturę, ilość i przepływ. Podczas zabiegu pacjent odczuwa ból podobny do zwykłego wstrzyknięcia, a następnie uczucie „wpychania” pod skórę. Jak to wygląda? Cienkie linie są zaznaczone przez gaz przenikający przez skórę.

Jak długo trwa leczenie?

Czas ten zależy od obszaru skóry, na którym jest wykonywany, a tym samym od ilości zużytego gazu. Zmarszczki wokół oczu można zredukować w ciągu 3 minut, rozstępy na udach w ciągu 15 minut, natomiast tłuszcz brzuszny zajmie około 30 minut. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zabieg należy powtórzyć kilka razy. Ile razy należy wtedy powtórzyć karboksyterapię? To zależy – worki pod oczami mogą być usunięte w jednej sesji, ale do usunięcia cellulitu potrzeba około 8-10 wizyt.

Karboksyterapia – skutki uboczne

Zaletą karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry i niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na promieniowanie UV. Ponadto karboksyterapia nie wymaga rekonwalescencji – zaraz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Leczenie nie jest jednak pozbawione skutków ubocznych. Po pierwsze, miejsce iniekcji może boleć, mogą pojawić się siniaki i ekchymoza. Rzadko zdarzają się obrzęki, krwiaki, infekcje i zapalenia. Aby ich uniknąć, nie należy wcierać żadnych kosmetyków (z wyjątkiem tych zalecanych przez kosmetyczkę) w obszar poddawany zabiegowi bezpośrednio po zabiegu i ograniczyć aktywność fizyczną, saunę i pływanie w ciągu pierwszych dwóch dni.

Karboksyterapia – wskazania kosmetyczne

Jak wspomniano powyżej, dwutlenek węgla jest stosowany przede wszystkim do skutecznego leczenia rozstępów (w 97%), ciemnych obwódek (w 90%) i cellulitu (w 89%). Inne wskazania do karboksyterapii obejmują:

 • nadmiar tłuszczu wokół brzucha, pośladków, ud, ramion i kolan;
 • łysienie i wypadanie włosów;
 • zmarszczki;
 • łuszczyca;
 • rozszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje);
 • zwiotczenie skóry po ciąży;
 • blizny, w tym blizny po trądziku;
 • opadająca powieka;
 • brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu;
 • podwójny podbródek;
 • regeneracja skóry rąk i stóp;
 • opuszki tłuszczu na powiekach.
 • Karboksyterapia – wskazania medyczne

Karboksyterapia nie tylko poprawia naszą urodę, ale także wspiera leczenie:

 • trudne do wyleczenia rany;
 • przewlekła niewydolność żylna;
 • żylaki i wrzody cukrzycowe;
 • Zespół Raynauda;
 • zaburzenia krążenia;

http://beautyfullashmd.pl/

Previous Inteligentne wtyczki do smart domu
Next Ostateczny przewodnik po projektowaniu ulotek

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak już wejdę do sklepu, to trudno mnie stamtąd wyciągnąć

Miss Polonia 2016 uwielbia zakupy. W galeriach handlowych jest w stanie spędzić nawet kilka godzin. Stara się jednak podchodzić do zakupów rozsądnie, aby ograniczyć wyrzuty sumienia z powodu kolejnego odzieżowego nabytku.  Izabella

Life&Style 0 Comments

Drukowanie książek: Doskonała oprawa i zszywanie grzbietu

Po przejściu od zadań drukowania na pojedynczych arkuszach, takich jak ulotki, broszury, wielostronicowe druki pocztowe i plakaty, do zadań drukowania wielostronicowego, masz do czynienia z wieloma oprawami. Jak wybrać? Oto

Life&Style 0 Comments

Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do internetu. Większość regularnie korzysta z mediów społecznościowych i aplikacji. Tymczasem każde, nawet pozornie niewinne zachowanie, jak zdjęcie opublikowane na Instagramie czy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź