Detoks narkotykowy: zarządzanie odstawieniem, leczenie i powodzenie w rekonwalescencji

Detoks narkotykowy: zarządzanie odstawieniem, leczenie i powodzenie w rekonwalescencji

Detoks narkotykowy jest pierwszą i najważniejszą częścią Twojego powrotu do zdrowia.

Detoksykacja z narkotyków jest procesem, w którym leki, które spożywasz, mają czas na wypłukanie z organizmu. Ponieważ leki, które spożywasz zmieniają chemię mózgu, podczas detoksykacji będziesz odczuwał szereg nieprzyjemnych objawów odstawiennych.

Nasilenie objawów zależy również od konkretnego narkotyku, od czasu trwania i wagi Twojego uzależnienia.

Podczas wczesnej fazy detoksykacji mogą być oferowane leki na receptę, takie jak Buprenorfina i Naltrekson, aby złagodzić objawy odstawienia. Możesz zdecydować się na detoks narkotykowy gdzie nie są spożywane żadne leki.

Czy muszę stosować detoksykację z narkotyków?

Uzależnienie od narkotyków wymaga od użytkownika poddania się detoksowi narkotykowemu w ramach wstępnego etapu rehabilitacji. Bez detoksykacji z narkotyków nie będzie można ukończyć drugiej połowy programu rehabilitacyjnego, który składa się z terapii.

Mówiąc wprost, nie można zacząć rekonwalescencji bez detoksykacji. Wiele osób odkłada detoksykację z powodu strachu przed objawami odstawienia, a nawet braku substancji, którą kiedyś kochali mieć w swoim ciele.

Pamiętaj: objawy odstawienia są niezwykle częste, a przede wszystkim przejściowe. Bez odpowiedniego wsparcia i pomocy uzależnienie może stać się wyrokiem dożywotnim. Wybranie rekonwalescencji i wyeliminowanie substancji z organizmu jest pierwszym i najtrudniejszym krokiem – ale najbardziej satysfakcjonującym.

Podczas programu detoksykacji  w ośrodku odwykowym otrzymują Państwo 24-godzinną obserwację medyczną w trybie „stacjonarnym”. A ponieważ program detoksykacji ma charakter stacjonarny, jesteś fizycznie odizolowany od złych wpływów, które zachęcają do przyjmowania narkotyków.

Osobom uzależnionym proponuje się odstawienie w formie sedacji, gdzie do krwioobiegu podawany jest szereg blokerów. Inne leki są dostępne w celu zmniejszenia objawów odstawiennych dla innych leków, takich jak leki na receptę. Plany detoksykacji są w pełni spersonalizowane, dlatego też leki, które otrzymają Państwo w tym czasie, są ustalane indywidualnie dla każdego przypadku.

Jakie są korzyści z medycznie wspomaganego detoksykacji narkotyków?

Korzyści z uczęszczania do kliniki detoksykacji jest wiele. Poniżej wymieniamy niektóre z najbardziej znaczących korzyści, które otrzymasz, gdy zainwestujesz w wysokiej jakości usługi detoksykacji narkotyków:

  • Opieka medyczna podczas detoksykacji
  • Indywidualny plan detoksykacji i terapii
  • Pomoc psychiatryczna
  • Opieka pooperacyjna i zapobieganie nawrotom choroby
  • Edukacja w zakresie uzależnienia od narkotyków
  • Wsparcie żywieniowe
  • Dostęp do terapii holistycznych

Więcej o procesie detoksykacji i odwyku dowiesz się na http://terapieodwykowe.pl/

Previous 6 Prostych sposobów na unikniecie uszkodzenia ekranu w smartfonie
Next Jakiego biurka i krzesła potrzebuje pierwszoklasista?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do internetu. Większość regularnie korzysta z mediów społecznościowych i aplikacji. Tymczasem każde, nawet pozornie niewinne zachowanie, jak zdjęcie opublikowane na Instagramie czy

Life&Style 0 Comments

Zdrowa moc wolno wyciskanych soków z wyciskarek

Świeżo wyciskany sok z owoców lub warzyw to samo zdrowie i witalność. Chcesz zacząć przygodę z wyciskaniem, lecz nie wiesz, co wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu? Przeczytaj nasz poradnik!

Life&Style 0 Comments

Drukowanie książek: Doskonała oprawa i zszywanie grzbietu

Po przejściu od zadań drukowania na pojedynczych arkuszach, takich jak ulotki, broszury, wielostronicowe druki pocztowe i plakaty, do zadań drukowania wielostronicowego, masz do czynienia z wieloma oprawami. Jak wybrać? Oto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź