Ile kosztuje implant zęba ?

Ile kosztuje implant zęba ?

Implanty dentystyczne są naprawdę popularne, i to nie bez powodu. Nie tylko wyglądają i funkcjonują tak jak prawdziwe zęby, ale także są zaprojektowane tak, aby zapewnić im długą żywotność. Jeśli więc masz ząb, który jest nie do naprawienia lub straciłeś go w wypadku, dentysta może zalecić wszczepienie implantu w celu przywrócenia pięknego uśmiechu.

Ale, czekaj, ile będzie cię kosztował implant dentystyczny? Przecież jest to dość intensywny zabieg, który wymaga czasu i wykwalifikowanego eksperta, aby dobrze wykonać pracę. Aby pomóc odpowiedzieć na to często zadawane pytanie, poniżej przedstawiamy zestawienie kosztów implantów dentystycznych, aby dać Ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać po zabiegu.

Pierwsza rzecz jest pierwsza: Nie wszystkie implanty stomatologiczne kosztują tyle samo.

Przed zanurzeniem się w zwykły koszt implantu dentystycznego, należy pamiętać, że cena konkretnego implantu może być daleka od średniej. Jest to spowodowane tym, że istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na koszt zabiegu.

Uwierz lub nie, miejsce, w którym się znajdujesz, może mieć wpływ na koszt wszczepienia implantów stomatologicznych. Regiony, w których czynsz jest wyższy, mogą na przykład zmusić dentystę do naliczania wyższych stawek na pokrycie kosztów ogólnych. Ponadto, jeśli lekarz dentysta zakupi implanty u dostawców, którzy pobierają wyższe opłaty, w ostatecznym rozrachunku możesz również wydać więcej pieniędzy.

Innym czynnikiem wpływającym na ostateczną cenę zabiegu może być liczba potrzebnych implantów dentystycznych. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednego implantu, koszt będzie wyższy, a Twój stomatolog może zasugerować alternatywną opcję, np. most, która może być bardziej przystępna cenowo.

Państwa dentysta może zdecydować się na wszczepienie implantów, które są wykonane z cyrkonu lub tytanu. Materiały te, wraz z materiałami dostępnymi do wykonania korony, mogą mieć wpływ na cenę Państwa implantu. Rozmowa z dentystą o zaletach i wadach różnych materiałów jest dobrym pomysłem, więc możesz wybrać opcję, która daje Ci zarówno jakość, jak i przystępną cenę.

Na ostateczny koszt zabiegu może mieć również wpływ to, co lekarz musi zrobić przed wszczepieniem implantu. Tak więc, na przykład, jeśli musisz najpierw usunąć ząb, będziesz musiał pokryć również koszty tego zabiegu.

Wreszcie, poziom wiedzy dentysty może mieć wpływ na wysokość jego opłat. Dlatego też miejsce, do którego udajesz się z implantem dentystycznym, może mieć wpływ na wysokość Twojego rachunku.

Okay, ale czego można się spodziewać, żeby zapłacić?

Oczywiście, istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na koszt wszczepienia implantu, ale średni koszt, jaki można się spodziewać, waha się od 2 000 do 5 000 zł za jeden implant. Poczekaj, jeszcze nie skończyliśmy. Następnie należy dodać łącznik i koronę, a te mogą kosztować od 500 do 3000 zł . To daje całkowity koszt implantu dentystycznego od 1500 dolarów do 6000 zł. Wow, to jest duży zakres!

Co to za sprawa z wysoką ceną implantów dentystycznych?

Dlaczego uzyskanie implantu stomatologicznego musi być tak drogie? Cóż, trzeba pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, więc najlepiej jest zobaczyć dentystę, który otrzymał odpowiednie szkolenie. Dentysta, który ma wykształcenie w dziedzinie stomatologii zwanej implantologią, protetyk lub chirurg jamy ustnej to kilku specjalistów, których można zobaczyć, aby upewnić się, że implant zostanie umieszczony idealnie.

Co więcej, wszczepienie implantu dentystycznego nie jest zabiegiem typu „jeden na jeden”. Przed wykonaniem implantu należy się spodziewać kilkukrotnej wizyty u dentysty.

Oto podstawowy podział tego, co jest wymagane przy podejmowaniu decyzji o zakupie implantu stomatologicznego:

  • Konsultacja: Jest to wizyta, podczas której dentysta sprawdza jamę ustną, robi zdjęcia rentgenowskie i diagnozuje stan zębów, dziąseł i kości szczęki, aby ustalić, czy jesteś dobrym kandydatem na implant. Jeśli chcą Państwo wszczepić implant, lekarz stomatolog pobierze wycisk z jamy ustnej, aby rozpocząć drogę do odzyskania uśmiechu.
  • Wprowadzanie implantu: Podczas tej wizyty lekarz stomatolog wywierci otwór w kości szczęki i wprowadzi implant. W razie potrzeby pod koniec tego zabiegu otrzymają Państwo również ząb tymczasowy.
  • Umieszczenie zaczepu: Po wygojeniu się dziąsła po wszczepieniu implantu lekarz stomatolog może wkręcić w niego łącznik. Jest to w zasadzie element, który połączy istniejący implant z przyszłą koroną stałą. Po zakończeniu tego zabiegu mogą Państwo otrzymać również koronę tymczasową.
  • Zakładanie korony: Na koniec lekarz stomatolog będzie mógł usunąć koronę tymczasową i zastąpić ją koroną stałą, która będzie wyglądać jak prawdziwy ząb. Państwa implant dentystyczny jest kompletny!

http://krakdental.pl/ile-kosztuje-implant-zeba_ukwm.a

Previous Układanie płytek wielkoformatowych
Next Zdrowe nawyki w odżywianiu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kosmetyki mineralne Earthnicity

Kosmetyki naturalne, o delikatnym działaniu i bezpieczne dla cery? Z pewnością to kosmetyki mineralne. Ich właściwości pozwalają na korzystanie z nich osobom, które borykają się z cerą problemową. To dlatego,

Life&Style 0 Comments

Soki naturalne 100%

Każdy, kto chociaż raz skosztował soku 100% – nawet tego z półki sklepowej – a soku, który został świeżo wyciśnięty z pewnością zauważył różnicę. Chodzi tu nie tylko o smak,

Life&Style 0 Comments

Jakiego biurka i krzesła potrzebuje pierwszoklasista?

Pierwsze doświadczenia z nauką pisania liter i cyfr czy rysowaniem dzieci zwykle mają już w przedszkolu. Warto już wtedy pomyśleć o biurku dla malca, który z pewnością będzie z bardzo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź