Jak czyścić chrom na samochodzie?

Jak czyścić chrom na samochodzie?

Chrom jest popularnym wyborem dla felg, klamek drzwiowych, listew okiennych i innych części samochodowych. Przecież nic nie rzuca się w oczy jak błyszczący, polerowany chrom na samochodzie. Ale słowo kluczowe tutaj jest wypolerowane, ponieważ brudny lub tępy chrom nie daje takiego samego efektu. Jak więc można utrzymać chrom i inne metalowe części samochodowe w czystości i czystości? Istnieje kilka sposobów, aby spróbować, kiedy chcesz, aby metal najlepiej wyglądał na Twoim samochodzie. Oto najprostsze i najbardziej skuteczne opcje, jeśli zastanawiasz się, jak wypolerować chrom i inne rodzaje metalu na swoim samochodzie.

Trzymaj się prosto

Jednym ze szczegółów, o którym należy pamiętać, jest to, że gdy chrom jest zbyt długo brudny lub zakurzony, łatwo jest wyszczerbić lub porysować jego powierzchnię. W momencie, gdy zauważysz, że nie wygląda najlepiej, nadszedł czas, aby go wyczyścić. I możesz szybko zacząć od rzeczy, które już masz w domu, takich jak mieszanka mydła i ciepłej wody. Wystarczy zanurzyć czystą szmatkę w tym prostym roztworze i wytrzeć wszelkie zanieczyszczenia widoczne na chromie Twojego samochodu. Następnie użyj suchej szmatki do osuszenia każdego miejsca podczas jazdy, aby zapobiec powstawaniu śladów wody.

Inną możliwością jest wylać trochę octu na szmatkę i wytrzeć wszelkie zabrudzenia i kurz z metalu. Jeśli są jakieś uporczywe plamy, połóż trochę sody oczyszczonej z octu na szmatce nasączonej octem, a następnie wytrzyj nią chrom. Powinno to zająć się większością brudnych plam, które widzisz na metalu na samochodzie.

Szybko pozbyć się rdzy

Jeśli zauważysz rdzę na metalowych częściach samochodu, nie panikuj. Zazwyczaj możesz szybko pozbyć się tego problemu z przedmiotów, które masz już w domu. Na przykład, możesz rozbić kawałek folii, a następnie zanurzyć go w wodzie lub occie. Zacznij szorować rdzę wilgotną kulą folii, aż zobaczysz, że rdza zaczyna znikać.

Możesz również użyć kawałka wełny stalowej, aby pozbyć się rdzy na chromie i innych rodzajach metalu. Może to zająć trochę czasu i tłuszczu łokciowego, ale powinieneś zacząć widzieć postępy w ciągu kilku minut.

Kupić metaloplastykę

Jeśli chcesz mieć produkt typu „wszystko w jednym”, który szybko usunie wszystko, od kurzu do rdzy, wybierz profesjonalny produkt wykonany właśnie w tym celu. Jednym z przykładów jest 303 4-w-1 Metal Polish, który z łatwością oczyści wszystkie rodzaje metalu na Twoim samochodzie, od chromu, aluminium i niklu po złoto, srebro i stal nierdzewną. Jego zadaniem jest pozbycie się brudu, kurzu, plam i rdzy, a także zapobieganie przyszłym uszkodzeniom, w tym zadrapaniom. To dlatego, że pozostawia warstwę ochronną, a nie smugi jak niektóre środki czyszczące.

Niezależnie od tego, czy metal na felgach i listwach okiennych wygląda na brudny i zardzewiały, czy też po prostu nie jest już błyszczący, jakiś profesjonalny lakier może to naprawić w ciągu kilku minut. Przecież przeciętna myjnia nie jest w stanie odpowiednio wyeksponować chromu i innego metalu na samochodzie, więc trzeba będzie odłożyć trochę czasu na pracę nad konkretnymi powierzchniami metalowymi. Na szczęście, na rynku można łatwo znaleźć zarówno domowe środki czyszczące, jak i produkty przeznaczone wyłącznie do polerowania metalu.

http://chromy.com.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-samochodu/zadbaj-o-chromowane-detale-w-nadwoziu-samochodu-preparaty-ktore-ci-w-tym-pomoga/oww_kgpv

Previous Usuwanie diastemy
Next Uzależnienie od hazardu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Niskie ceny benzyny mogą się utrzymać do przyszłych wakacji

Nadprodukcja ropy naftowej, jej rekordowe zapasy i niski popyt sprawiły, że tegoroczne wakacje były udane dla kierowców. Ceny benzyny spadły o 20–30 proc. w porównaniu do czerwca. Zapowiedzi o możliwym zamrożeniu produkcji nieco podniosły ceny.

Motoryzacja 0 Comments

Zakup OC i AC, a konsekwencje podania ubezpieczycielowi fałszywych danych

Czasem zdarza się, że w celu obniżenia składki kierowcy podają ubezpieczycielowi nieprawdziwe dane lub celowo zatajają niewygodne informacje. Takie zachowanie może mieć jednak wyjątkowo nieprzyjemne skutki. Jakie? Sprawdź. Jeśli w

Motoryzacja 0 Comments

Brak ubezpieczenia może być bardzo kosztowny

Polscy kierowcy spowodowali w 2015 roku blisko 52 tysiące wypadków. To o 11 proc. więcej niż w 2011 roku – wynika z danych Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK). Pozytywne jest to, że coraz mniej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź