Jak przyciągnąć i zatrudnić właściwych pracowników

Jak przyciągnąć i zatrudnić właściwych pracowników

Co twoi pracownicy mówią o twojej małej firmie, gdy nie ma cię w pokoju? Kiedy mieszają się na imprezie i mówią innym, czym się zajmują, czy są entuzjastyczni? Czy dobrze reprezentują Twoją firmę?

Miejmy nadzieję, że będziesz w stanie odpowiedzieć na te pytania w pozytywny sposób. Ale jeśli nie możesz, powinieneś zacząć myśleć o tym, dlaczego Twoi obecni pracownicy nie są zadowoleni i zacząć pracować nad pozyskaniem i zatrudnieniem odpowiednich pracowników dla tego typu firmy, którą chcesz zostać.

Twoja firma będzie w stanie lepiej przyciągnąć właściwych pracowników, jeśli to zrobi:

  • Jest skłonny inwestować w pracowników na dłuższą metę.
  • Ma przyjemne środowisko pracy.
  • Ma pozytywną kulturę pracy, która daje pracownikom szansę na rozwój i bycie wysłuchanym.

Właściwi pracownicy to ci, którzy to zrobią:

  • Pomóż budować swoją reputację w społeczności.
  • Pielęgnować relacje z klientami i klientami.
  • Zostań w swojej małej firmie na dłużej.
  • Pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy.

Przyciąganie wysokiej jakości kandydatów do pracy rozpoczyna się od stworzenia wysokiej jakości stanowiska pracy. Zanim zaczniesz pisać ogłoszenie o pracy na stronie internetowej, zobowiąż się do jak najdokładniejszego opisania stanowiska. Sfałszowanie prawdy trochę tak, aby praca brzmiała bardziej atrakcyjnie, niż jest w rzeczywistości może wypalić. Nie oznacza to, że nie można podkreślić dobre rzeczy, po prostu nie stracić przyczepność do rzeczywistości.

Twoje ogłoszenie powinno wskazywać potencjalnemu pracownikowi, czego może oczekiwać w pracy, zarówno krótko- jak i długoterminowo: Powinno informować kandydatów, co będą w stanie osiągnąć, jakie umiejętności będą potrzebowali i jakie umiejętności będą mieli szansę rozwinąć. Powinna także omawiać wynagrodzenia i świadczenia – przynajmniej w ujęciu ogólnym.

Możesz być skłonny nie rozmawiać o wynagrodzeniu w ogłoszeniu o pracę, ale włączenie do niego przedziału płacowego może pomóc wyeliminować potencjalnych pracowników przed otrzymaniem pierwszego CV. Wymienienie świadczeń na danym stanowisku spowoduje wzrost zainteresowania potencjalnych pracowników, dla których ubezpieczenie zdrowotne, płatny czas wolny i oszczędności na emeryturę są kluczowymi czynnikami decydującymi o przyjęciu stanowiska.

Wywiad

Wykorzystaj CV pracownika i rozmowę indywidualną, aby dowiedzieć się więcej o celach i aspiracjach kandydata. Podczas sprawdzania przeszłości zatrudnienia, szukać potencjalnych pracowników, którzy nie mają historii skakania z pracy do pracy. Ponadto, poproś kandydatów, aby powiedzieli Ci, gdzie widzą siebie w ciągu najbliższych pięciu lat. Obie te rzeczy pomogą Ci ustalić, czy kandydat może się z Tobą trzymać.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy zadać kilka otwartych pytań, które skłonią wnioskodawcę do ujawnienia swojej osobowości. Dowiedz się, czy rzeczy, które ich interesują i motywują są rzeczy, które można zakwestionować, gdy już opanowali podstawowe funkcje pracy.

Środowisko pracy

Zapewnienie czystego, bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca pracy jest ważnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie entuzjazmu pracowników, którzy codziennie przychodzą do biura. Niekoniecznie musisz mieć najmodniejszy wystrój, ale kilka roślin, przyjemna paleta kolorów i trochę naturalnego światła sprawią, że Twoja mała firma stanie się zachęcającym miejscem do pracy.

Kultura firmy

Jeśli chcesz pozyskać najlepszych i najzdolniejszych pracowników do pracy dla siebie i chcesz utrzymać tych pracowników przez lata, a nie miesiące, niezbędne jest promowanie kultury firmy. Elastyczność w zakresie godzin pracy i pozytywna równowaga między pracą a życiem prywatnym, a także zaangażowanie w rozwój edukacyjny i zawodowy mogą sprawić, że Twoja mała firma stanie się niezwykle atrakcyjnym miejscem pracy.

Ponadto, mała firma, która zachęca do otwartej komunikacji pomiędzy właścicielami, menedżerami i pracownikami, jest tym rodzajem firmy, który przemawia do dzisiejszych pracowników. Porozmawiaj więc z pracownikami, gdy znajdziesz się w trudnej sytuacji, i poproś ich o wkład i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów. Naucz się bardziej ufać swoim pracownikom i oprzeć się chęci zarządzania każdym aspektem działalności w skali mikro.

Czytaj więcej o rekrutacji pracowników na rekrutacjakrakow.pl

Previous Hurtownia optyczna w Krakowie
Next Soki naturalne 100%

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Od stycznia podatki dla firm będą uproszczone

Proponowane przez rząd ułatwienia podatkowe dla firm to prawdziwa rewolucja – ocenia Mariusz Rutke z Wyższej Szkoły Bankowej. Osoby zarabiające do tysiąca zł będą mogły nie rejestrować działalności. To dla nich szansa na wyjście z szarej

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej młodych ludzi wybiera pracę na własny rachunek

W odpowiedzi na potrzeby rynku będzie powstawało coraz więcej narzędzi, które będą łączyły pracodawców i pracowników – ocenia Maciej Balsewicz, prezes zarządu bValue.vc. W Polsce spada bezrobocie, jednocześnie ok. 100 tys.

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź