Jak przyciągnąć i zatrudnić właściwych pracowników

Jak przyciągnąć i zatrudnić właściwych pracowników

Co twoi pracownicy mówią o twojej małej firmie, gdy nie ma cię w pokoju? Kiedy mieszają się na imprezie i mówią innym, czym się zajmują, czy są entuzjastyczni? Czy dobrze reprezentują Twoją firmę?

Miejmy nadzieję, że będziesz w stanie odpowiedzieć na te pytania w pozytywny sposób. Ale jeśli nie możesz, powinieneś zacząć myśleć o tym, dlaczego Twoi obecni pracownicy nie są zadowoleni i zacząć pracować nad pozyskaniem i zatrudnieniem odpowiednich pracowników dla tego typu firmy, którą chcesz zostać.

Twoja firma będzie w stanie lepiej przyciągnąć właściwych pracowników, jeśli to zrobi:

  • Jest skłonny inwestować w pracowników na dłuższą metę.
  • Ma przyjemne środowisko pracy.
  • Ma pozytywną kulturę pracy, która daje pracownikom szansę na rozwój i bycie wysłuchanym.

Właściwi pracownicy to ci, którzy to zrobią:

  • Pomóż budować swoją reputację w społeczności.
  • Pielęgnować relacje z klientami i klientami.
  • Zostań w swojej małej firmie na dłużej.
  • Pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy.

Przyciąganie wysokiej jakości kandydatów do pracy rozpoczyna się od stworzenia wysokiej jakości stanowiska pracy. Zanim zaczniesz pisać ogłoszenie o pracy na stronie internetowej, zobowiąż się do jak najdokładniejszego opisania stanowiska. Sfałszowanie prawdy trochę tak, aby praca brzmiała bardziej atrakcyjnie, niż jest w rzeczywistości może wypalić. Nie oznacza to, że nie można podkreślić dobre rzeczy, po prostu nie stracić przyczepność do rzeczywistości.

Twoje ogłoszenie powinno wskazywać potencjalnemu pracownikowi, czego może oczekiwać w pracy, zarówno krótko- jak i długoterminowo: Powinno informować kandydatów, co będą w stanie osiągnąć, jakie umiejętności będą potrzebowali i jakie umiejętności będą mieli szansę rozwinąć. Powinna także omawiać wynagrodzenia i świadczenia – przynajmniej w ujęciu ogólnym.

Możesz być skłonny nie rozmawiać o wynagrodzeniu w ogłoszeniu o pracę, ale włączenie do niego przedziału płacowego może pomóc wyeliminować potencjalnych pracowników przed otrzymaniem pierwszego CV. Wymienienie świadczeń na danym stanowisku spowoduje wzrost zainteresowania potencjalnych pracowników, dla których ubezpieczenie zdrowotne, płatny czas wolny i oszczędności na emeryturę są kluczowymi czynnikami decydującymi o przyjęciu stanowiska.

Wywiad

Wykorzystaj CV pracownika i rozmowę indywidualną, aby dowiedzieć się więcej o celach i aspiracjach kandydata. Podczas sprawdzania przeszłości zatrudnienia, szukać potencjalnych pracowników, którzy nie mają historii skakania z pracy do pracy. Ponadto, poproś kandydatów, aby powiedzieli Ci, gdzie widzą siebie w ciągu najbliższych pięciu lat. Obie te rzeczy pomogą Ci ustalić, czy kandydat może się z Tobą trzymać.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy zadać kilka otwartych pytań, które skłonią wnioskodawcę do ujawnienia swojej osobowości. Dowiedz się, czy rzeczy, które ich interesują i motywują są rzeczy, które można zakwestionować, gdy już opanowali podstawowe funkcje pracy.

Środowisko pracy

Zapewnienie czystego, bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca pracy jest ważnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie entuzjazmu pracowników, którzy codziennie przychodzą do biura. Niekoniecznie musisz mieć najmodniejszy wystrój, ale kilka roślin, przyjemna paleta kolorów i trochę naturalnego światła sprawią, że Twoja mała firma stanie się zachęcającym miejscem do pracy.

Kultura firmy

Jeśli chcesz pozyskać najlepszych i najzdolniejszych pracowników do pracy dla siebie i chcesz utrzymać tych pracowników przez lata, a nie miesiące, niezbędne jest promowanie kultury firmy. Elastyczność w zakresie godzin pracy i pozytywna równowaga między pracą a życiem prywatnym, a także zaangażowanie w rozwój edukacyjny i zawodowy mogą sprawić, że Twoja mała firma stanie się niezwykle atrakcyjnym miejscem pracy.

Ponadto, mała firma, która zachęca do otwartej komunikacji pomiędzy właścicielami, menedżerami i pracownikami, jest tym rodzajem firmy, który przemawia do dzisiejszych pracowników. Porozmawiaj więc z pracownikami, gdy znajdziesz się w trudnej sytuacji, i poproś ich o wkład i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów. Naucz się bardziej ufać swoim pracownikom i oprzeć się chęci zarządzania każdym aspektem działalności w skali mikro.

Czytaj więcej o rekrutacji pracowników na rekrutacjakrakow.pl

Previous Hurtownia optyczna w Krakowie
Next Soki naturalne 100%

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakiej drukarki potrzeba w biurze?

Wśród akcesoriów biurowych, a właściwie wyposażenia biurowego, wyjątkowo ważną pozycję zawsze zajmują urządzenia drukujące, czyli potocznie rzecz ujmując, drukarki. Każdy, kto kiedykolwiek kupował drukarkę, nawet tylko najprostsze urządzenie do domu,

Strefa Biznesu 0 Comments

Ostateczny przewodnik po projektowaniu ulotek

Istnieje wiele powodów, aby skorzystać z ulotki, niezależnie od tego, czy chcesz wypromować wydarzenie, stworzyć świadomość marki dla swojego nowego biznesu, czy coś zupełnie innego. Niezależnie od powodów, dla których

Strefa Biznesu 0 Comments

Suszarka fryzjerska AYALA – czy warto ją kupić?

AYALA to bardzo znana firma – producent wysokiej jakości sprzętu fryzjerskiego i mebli fryzjerskich. Wyroby tej firmy trafiają do licznych, profesjonalnych salonów fryzjerskich, a ponieważ są wybierane coraz chętniej, coraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź