Jakie wyposażenie do salonu fryzjerskiego wybrać?

Jakie wyposażenie do salonu fryzjerskiego wybrać?

Na wyposażeniu każdego salonu fryzjerskiego powinny znaleźć się odpowiednie sprzęty i meble. W skład wyposażenia salonu fryzjerskiego wchodzi mnóstwo artykułów, które ułatwiają wykonywanie zabiegów. Dzięki nim w salonie mogą być wykonywane usługi na bardzo wysokim poziomie.

Jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne?

Meble do salonów fryzjerskich Wyposażenie salonu fryzjerskiego składa się między innymi z mebli fryzjerskich. Na rynku dostępnych jest mnóstwo mebli do salonów fryzjerskich – ich zakup należy więc bardzo dobrze przemyśleć. Do mebli, które należy zakupić w pierwszej kolejności należą fotele fryzjerskie.

Design foteli może mocno od siebie się różnić, niektóre z nich to modele bardzo ekskluzywne. Do ich wykonania została wykorzystana skóra naturalna. Trochę tańsze są fotele, w których obicie wykonane zostało ze skóry ekologicznej. Dobrej jakości ecoskóra bardzo udanie imituje tę naturalną. Fotele z obiciami z ecoskóry są bardzo proste do utrzymania w czystości. Do czyszczenia tych z naturalnej skóry należy używać preparatów, które są specjalnie do nich przeznaczone. Fotel fryzjerski powinien być wygodny dla klienta.

Dobrym wyborem jest model z podłokietnikami i podnóżkiem. Podnóżki można do niektórych modeli foteli dokupić oddzielnie i jest to wydatek, na którym nie warto oszczędzać. Do podstawowego wyposażenia salonu fryzjerskiego zaliczamy także myjnie fryzjerskie. Tutaj także jest w czym wybierać.

Do wyboru są myjnie wolno stojące oraz zintegrowane z fotelem. Do tego można wybierać myjnie z umywalkami wykonanymi nie tylko z porcelany. Chętnie do salonów urządzonych w nowoczesnym stylu wybierane są myjnie z metalową umywalką. Za najbardziej ekskluzywne uchodzą myjnie z umywalką z marmuru lub granitu. Umywalka w myjni nie może być zbyt głęboka, mycie włosów w takiej myjni skończy się bólem karku. Ale nie może też być za płytka, w takiej umywalce bardzo łatwo można zachlapać wodą nie tylko klienta, ale także najbliższe otoczenie myjki.

Do podstawowego wyposażenia salonu fryzjerskiego należy także konsoleta fryzjerska. Składa się ona z szafek połączonych blatem oraz lustra. Konsolety dostępne są w różnych stylach, mogą być zarówno bardzo nowoczesne jak i w stylu retro. Inne wyposażenie, które bardzo się przydaje Na wyposażeniu salonu mogą znaleźć się nie tylko meble, które są niezbędne do wykonywania zabiegów fryzjerskich.

Koniecznie należy zakupić do salonu także kanapy czy fotele dla tych klientów, którzy czekają na swoją kolej. Uzupełnieniem umeblowania salonu powinna być także lada recepcyjna. Warto zakupić także wieszak na odzież wierzchnią klientów. Potrzebne są także szafki do przechowywania kosmetyków. Niezbędne sprzęty to przede wszystkim suszarki i  prostownice.

Na wyposażeniu coraz większej liczby salonów znajdują się dzisiaj także nowoczesne urządzenia do pielęgnacji włosów, na przykład sauna do włosów czy pielęgnica. W coraz większej liczbie salonów fryzjerskich męskich pojawiają się kąciki barberskie. Na wyposażeniu pojawiają się więc fotele i konsolety barberskie. Wyposażenie salonu fryzjerskiego w potrzebne sprzęty i meble nie jest dzisiaj trudne. Szeroki wybór akcesoriów fryzjerskich czeka w specjalistycznych sklepach i hurtowniach.

Previous O krok od tragedii na przejeździe kolejowym
Next Weekend na drogach garnizonu tarnowskiego

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie salonu kosmetycznego

Wybierając wyposażenie salonu kosmetycznego, musisz zwrócić uwagę na kilka mebli i urządzeń. Stół do manicure Wybierając stół do manicure, powinieneś skupić się na indywidualnych potrzebach mistrza i jego wygodzie dla

Strefa Biznesu 0 Comments

Artykuły biurowe – niezbędne w każdej firmie

Artykuły biurowe są jedną z podstawowych pozycji w kosztach każdej firmy. Nawet firmy skupione w stu procentach na działalności w internecie, nie są w stanie obyć się bez drukarki, kosza

Strefa Biznesu 0 Comments

Od nowego roku minimalna stawka za pracę to 13 zł za godzinę

Od nowego roku wszyscy zatrudnieni na podstawie umów-zleceń będą mieli zagwarantowaną minimalną stawkę wynagrodzenia w wysokości 13 zł za godzinę. Nowe przepisy mogą spowodować, że więcej podmiotów będzie operować w szarej strefie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź