Jakiego biurka i krzesła potrzebuje pierwszoklasista?

Jakiego biurka i krzesła potrzebuje pierwszoklasista?

Pierwsze doświadczenia z nauką pisania liter i cyfr czy rysowaniem dzieci zwykle mają już w przedszkolu. Warto już wtedy pomyśleć o biurku dla malca, który z pewnością będzie z bardzo dumny z nowego mebla. Zakup biurka powinien być dobrze przemyślany, będzie to korzystne zarówno dla środowiska, jak również dla portfela rodziców.

Miejsce pracy powinno być dostosowane do wieku pociechy, jednak dobrze by było elastyczne, pozwoli to bowiem na dostosowanie mebla do bieżących potrzeb dziecka, które rośnie o kilka centymetrów w ciągu roku. Utrzymanie prawidłowej pozycji podczas pracy przy stoliku jest kwestią kluczową, często bowiem spędza się na tym wiele godzin w ciągu dnia. Dodatkowo źle dopasowane biurko oraz krzesło utrudniają naukę. Warto mieć świadomość, że lekarze zgodnie twierdzą, że wielogodzinne siedzenie w tej samej pozycji jest niezdrowe, w związku z czym co jakiś czas powinno się pozycję zmieniać. Takie zmiany dobrze wpływają nie tylko na postawę, ale też na koncentrację.

Wybierając biurko należy zadbać, by jego wysokość była regulowana, co umożliwi dopasowanie jej do wzrostu dziecka. Niesie to za sobą także inne korzyści, ponieważ dzięki regulowanej wysokości blatu dziecko będzie mogło korzystać z biurka przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę również na możliwość przechylania blatu, pozwoli to bowiem uniknąć problemów z kręgosłupem oraz uczuciem napięcia.

Jak widać przy wyborze biurka należy zwrócić uwagę na szereg rzeczy. Od wielu lat działają niezależne instytuty badawcze, które testują biurka dziecięce. Zapoznanie się z wynikami tych testów może okazać się bardzo pomocne podczas wybierania stolika do nauki. Przemyślany zakup biurka pozwoli zadbać o zdrowie dziecka, a także zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Które biurko jest najlepsze dla dziecka?

Instytuty badawcze Stiftung Warentest, Ökotest oraz TÜV wykonują niezależne testy, porównują między innymi biurka dziecięce. Podczas testów sprawdzane są: trwałość, elastyczność materiałów oraz obciążenie toksynami.

Dostępne na rynku biurka dla dzieci różnią się pod wieloma względami: konstrukcją, wielkością, a także jakością materiałów, z których zostały wykonane. Warto zatem zwrócić uwagę na biurka, które zostały porównane przez instytuty badawcze. Z testów jednoznacznie wynika, że każde biurko przeznaczone dla uczniów powinno mieć możliwość regulację wysokości. Dodatkowo ważna jest funkcja bezpiecznego przechylania blatu, a także, by biurko miało szuflady, w których można schować przybory piśmiennicze i by mebel był dostosowany do pracy z komputerem. Dużym atutem są dodatki w postaci regałów czy haków na torby i plecaki. Wybierając biurko dla dziecka należy sprawdzić, czy zostało ono wykonane z materiałów bez szkodliwych substancji. Warto zwracać uwagę na specyfikację ISO, znak CE oraz pieczęć testową GS.

Podczas niezależnego testu Ökotestu przeprowadzonego w styczniu 2013 roku, zwycięzcą zostało biurko firmy Moll. Meble tej marki spełniają wszystkie kryteria instytutów badawczych, którymi są między innymi regulowany i odporny na zarysowania blat, trwałość, ergonomia, a przede wszystkim brak szkodliwych substancji w materiałach wykorzystywanych do produkcji biurek. Ponadto do biurek Moll można dokupić dodatkowe akcesoria.

Więcej porad znajdziesz na http://overground.com.pl/

Previous Detoks narkotykowy: zarządzanie odstawieniem, leczenie i powodzenie w rekonwalescencji
Next Zdrowa moc wolno wyciskanych soków z wyciskarek

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak już wejdę do sklepu, to trudno mnie stamtąd wyciągnąć

Miss Polonia 2016 uwielbia zakupy. W galeriach handlowych jest w stanie spędzić nawet kilka godzin. Stara się jednak podchodzić do zakupów rozsądnie, aby ograniczyć wyrzuty sumienia z powodu kolejnego odzieżowego nabytku.  Izabella

Life&Style 0 Comments

Usuwanie diastemy

Diastema to profesjonalne określenie luki między zębami, górnymi. I nie zawsze jest to problem czysto estetyczny. Diastema może prowadzić do problemów z mową, wad zgryzu lub chorób przyzębia. Dlatego czasami

Life&Style 0 Comments

Nieudany bal sylwestrowy można zareklamować

Z sondaży wynika, że ponad 80 proc. Polaków chce uczcić tegorocznego sylwestra. Federacja Konsumentów przypomina, że w przypadku niezgodnej z umową zabawy sylwestrowej, można ją zareklamować. Organizator ponosi też odpowiedzialność za zniszczone

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź