Karambol na 512 kilometrze A4

Karambol na 512 kilometrze A4

W niedzielę na 512 km. autostrady A4, na wysokości Nowej Jastrząbki doszło do karambolu w którym uczestniczyło 9 pojazdów. W wypadku rannych zostało 10 osób z czego dwie w stanie ciężkim trafiło do szpitali w Tarnowie, Mielcu i Dębicy.

Wczoraj, 26.08.2018 roku około godziny 10.40 na tarnowskim odcinku autostrady A4 (512 km) na wysokości Nowej Jastrząbki doszło do zderzenia kilku pojazdów. Przez kilkadziesiąt minut autostrada w tym miejscu była całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Jak się okazało, w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnie padającym deszczu, kierujący samochodem opel, jadąc w kierunku Rzeszowa nie opanował swojego pojazdu, wpadł w poślizg i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. Podczas obracania pojazdu oraz uderzenia w bariery na przeciwległy pas ruchu został odrzucony kamień lub element mocujący bariery, który uderzył w przednią szybę nadjeżdżającego samochodu ford rozbijając ją. Wówczas kierowca forda zaczął hamować, a za min zaczęły hamować pozostałe pojazdy. Nadjeżdżający, kolejni kierowcy nie zdążyli się zatrzymać i uderzali w poprzedzające samochody. W sumie w karambolu wzięło udział 9 pojazdów w tym jeden typu bus. W wypadku rannych zostało 10 osób, które zostały rozwiezione do dwóch tarnowskich szpitali, szpitala w Dębicy oraz w Mielcu. Policjanci, strażacy oraz służba obsługi autostrady pracowali na miejscu do godzin popołudniowych. Po godzinie 15 przywrócono pełny ruch w obydwu kierunkach autostrady. W szpitalach nadal pozostaje 5 osób, z czego dwie w stanie zagrażającym życiu, pozostali uczestnicy karambolu ze złamaniami kończyn oraz potłuczeniami.

Okoliczności oraz przyczyny wypadku wyjaśnią specjaliści z zakresu wypadków drogowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w ramach prowadzonego postępowania.

Previous Kilka sekund, które może zmienić Twoje życie
Next W Tarnowie walka z dopalaczami trwa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jechał przez miasto z nadmierną prędkością, „skosił” latarnię i wjechał w samochód

Policjanci z tarnowskiej drogówki udaremnili jazdę piratowi drogowemu, który w Tarnowie, przy ograniczeniu do 30 km/h „pędził” z dużą prędkością.  Mężczyzna złamał uliczną latarnię i wjechał w poprzedzający go pojazd.

Wiadomości 0 Comments

Tarnowska Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego

Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie prowadzi czynności w sprawie potrącenia 12-letniego chłopca w Tarnowie na ul. Lwowskiej. W dniu 2 listopada 2017 roku

Wiadomości 0 Comments

I Halowy Turniej o Puchar Przewodniczącego ZW NSZZP województwa małopolskiego

Już w najbliższą sobotę 18.03.2017 roku od godziny 8.00 w Tarnowie-Mościcach na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Chemicznej spotkają się reprezentacje policjantów garnizonu małopolskiego. I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!