Kolejne oszustwa mieszkańców miasta i powiatu tarnowskiego

Kolejne oszustwa mieszkańców miasta i powiatu tarnowskiego

W marcu 2017 roku w domach mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego znowu rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Po raz kolejny oszuści namawiali seniorów o wydanie swoich oszczędności. Tym razem apele jednak nie przyniosły żądanego skutku. Tarnowianin oddał prawie 100 tysięcy złotych.

Oszuści w dalszym ciągu wykorzystują wszelkie dostępne sposoby aby wyciągnąć z naszych kieszeni oszczędności. Po kilku miesiącach przerwy ponownie zadzwoniły telefony stacjonarne tym razem w centrum Tarnowa ale również w rejonie Ciężkowic. W słuchawce głos kobiety podający się za członka naszej najbliższej rodziny będącej w nagłej potrzebie. Dzwoniąca kobieta była mocno przekonująca ponieważ 80-letni Tarnowianin uznał, że rozmawia z córką i przekazał obcemu mężczyźnie ponad 90 tysięcy złotych w różnej walucie. W podobnej sytuacji znalazł się senior małej miejscowości pod Ciężkowicami, który wydał swoje oszczędności w wysokości 30 tysięcy złotych. W kilku innych przypadkach mieszkańcy Tarnowa oraz powiatu nie dali się oszukać i zakończyli połączenie. W każdej z tych rozmów oszuści usiłowali wyłudzić pieniądze w kwotach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Złodzieje wyszukują zawsze osoby starsze, które są ufne i gotowe nieść pomoc.

W związku z kolejnymi sygnałami o oszustach, tarnowscy policjanci po raz kolejny APELUJĄ do mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego aby nie dać się oszukać. Poinformujmy naszych seniorów o narzędziach jakie wykorzystują i sposobach jakimi się posługują aktualnie sprawcy.

PAMIĘTAJMY policjanci NIGDY nie dzwonią w celu odebrania, przekazania pieniędzy. Jeżeli następuje kontakt telefoniczny to tylko w celu umówienia się na wykonanie czynności (przesłuchania, rozpytania) bądź przekazania informacji od osoby zatrzymanej jeżeli ta wskaże osobę jaką trzeba powiadomić.

Jeżeli ktoś do nas zadzwoni i próbuje wyłudzić jakąkolwiek kwotę pieniędzy proszę o kontakt z dyżurnym jednostki Policji pod numer 997 lub 112. Jeżeli nie wiemy jak się zachować poinformujmy o całej sytuacji swoją rodzinę, najbliższych, sąsiadów, znajomych zanim podejmiemy kroki wypłaty lub przekazania swoich oszczędności oszustom. Nie ulegajmy presji czasu jaką wytwarzają oszuści aby osiągnąć swój cel.

Sprawę oszustw prowadzi aktualnie Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Previous Kolejny przemytnik w rękach tarnowskich policjantów
Next I Halowy Turniej o Puchar Przewodniczącego ZW NSZZP województwa małopolskiego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pościg za pijanym tatą

Policjanci w całym kraju nadal borykają się z plagą nietrzeźwych kierowców. Jedną z metod ich skutecznej eliminacji z dróg są konsekwentnie prowadzone akcje. Podczas sobotnich działań STOP PROBIERZ, tuż przed

Wiadomości 0 Comments

Nielegalne tabletki

Prowadząc sprzedaż internetową produktów leczniczych niedopuszczonych do sprzedaży w Polsce, uczynił sobie stałe źródło dochodu. Usłyszał ponad cztery tysiące zarzutów. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności. Policjanci Wydziału

Wiadomości 0 Comments

Kolejne zatrzymania dilerów narkotykowych w Tarnowie

Kolejni dilerzy w rękach tarnowskich policjantów. Tym razem udaremniono wprowadzenie na lokalny rynek prawie kilograma narkotyków. Jeden z nich został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź