Mundurowi pokazali siłę

Mundurowi pokazali siłę

Nasi koledzy policjanci nie przestają nas zadziwiać swoją aktywnością i pomysłami. Tym razem zorganizowali, po raz pierwszy w Tarnowie, zawody strongmenów w mundurach, a dokładniej; Drużynowe Zawody Siłowo-Wytrzymałościowe Służb Mundurowych, nad którymi patronat honorowy objął Komendant Miejski Policji w Tarnowie.

W sobotę punktualnie o godzinie 9.00 na starcie tej niecodziennej, sportowej imprezy stawiło się 21 osiłków podzielonych na siedem 3-osobowych drużyn. Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące Państwową Straż Pożarną z Tarnowa, tarnowską Służbę Więzienną wspieraną przez kolegę żołnierza, Oddziały Prewencji Policji w Krakowie, Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Tarnowska policja wystawiła trzy zespoły – po jednej z komisariatu Tarnów-Centrum, Tarnów-Zachód oraz z komendy miejskiej. Wszyscy oni mieli jeden cel – powalczyć o Puchar Przewodniczącego NSZZP KMP Tarnów.

Organizatorzy przygotowali dla siłaczy w mundurach konkurencje, jak na mocarzy przystało:

  1.  przeciąganie radiowozu,
  2. wyciskanie 80-kilogramowej belki,
  3. spacer farmera z obciążeniem 140 kg,
  4. martwy ciąg ze 160-kilogramowym obciążeniem,
  5. wyciskanie nad głową belki ważącej 80 kg
  6. wagę płaczu z ciężarem 25 kg.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwał gość specjalny i sędzia zawodów w jednej osobie Sławomir Rawiński – tarnowianin, wybitny sportowiec, wielokrotny i utytułowany uczestnik zawodów Strongmen, zdobywca pucharu Europy oraz pucharu Polski Strongmen, a obecnie zawodnik MMA.

Po rundzie kwalifikacyjnej, do finału przeszło 5 drużyn – wszystkie drużyny tarnowskich policjantów, Służba Więzienna&Wojsko Polskie i KPP Mielec.

Po sportowej rywalizacji i walce o najwyższy stopień na podium zwyciężyła drużyna Służby Więziennej&Wojska. Drugie miejsce przypadło drużynie KMP w Tarnowie, trzecie – policjantom z komisariatu Tarnów-Zachód, czwarte przypadło kolegom z KPP Mielec, piąte zawodnikom z komisariatu Tarnów-Centrum. Na szósty miejscu uplasowali się policjanci z OPP Kraków, a siódme miejsce przypadło drużynie strażaków.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim startującym dziękujemy za piękną, sportową walkę w duchu fair play.

Wielkie podziękowania należą się dla sponsorów, za ufundowanie nagród dla zawodników.  Kolejna taka konkurencja zaplanowana jest za rok.

Previous Poszukiwany listem gończym zatrzymany z LSD
Next Tarnowscy policjanci zatrzymali sprawcę niedzielnego ostrzelania autobusu komunikacji miejskiej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tarnowscy policjanci we współpracy z bankiem udaremnili oszustwo na 60 000 złotych

Tu sierżant Artur Żmija, z Centralnego Biura Śledczego, numer legitymacji służbowej KP 192012. Czy pani wie, że oszuści próbowali wyłudzić 3 tysiące złotych kredytu na pani dowód osobisty? Dwóch już

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania

Wiadomości 0 Comments

Tarnowianie mogą się czuć bezpiecznie

Za nami pierwszy kwartał 2018 roku, czas intensywny, ale naprawdę dobrej pracy dla Policji z Tarnowa. Przez pierwsze trzy miesiące nowego roku tarnowscy stróże prawa mogą (nie po raz pierwszy)

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź