Nielegalne tabletki

Nielegalne tabletki

Prowadząc sprzedaż internetową produktów leczniczych niedopuszczonych do sprzedaży w Polsce, uczynił sobie stałe źródło dochodu. Usłyszał ponad cztery tysiące zarzutów. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą realizując ustalili, że 40-letni tarnowianin prowadził działalność handlową na terenie Tarnowa polegającą na sprzedaży internetowej produktów leczniczych nie posiadając do tego odpowiedniego zezwolenia. Z działalności tej uczynił sobie stałe źródło dochodu. Dodatkowo oferowane produkty o nazwach „Kamagra”, Valif 20”, „Lovegra”, „Cialis” i inne nie były dopuszczone do sprzedaży na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Proceder trwał kilka lat.

Materiał dowodowy zebrany podczas trwania dochodzenia pozwolił na jego zakończenie pod koniec kwietnia i  przedstawienie podejrzanemu w sumie  4255 zarzutów. Dotyczą one m.in. fałszowania dokumentów (art. 270 kk),  wprowadzania do obrotu podrobionych towarów (art. 305 ust. 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku – prawo własności przemysłowej), wprowadzania do obrotu produktu  leczniczego bez pozwolenia na dopuszczenie do obrotu  i  podejmowania działalności gospodarczej w zakresie obrotu produktami leczniczymi bez zezwolenia (art. 124 i 125 ust. 2 Ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne). Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Previous Nieuczciwy przedsiębiorca
Next Tragiczny wypadek na A4. Nie żyje jedna osoba

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tarnowianie mogą się czuć bezpiecznie

Za nami pierwszy kwartał 2018 roku, czas intensywny, ale naprawdę dobrej pracy dla Policji z Tarnowa. Przez pierwsze trzy miesiące nowego roku tarnowscy stróże prawa mogą (nie po raz pierwszy)

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ratują życie mężczyźnie

Dzięki szybkiej reakcji patrolu Policji w składzie st. asp. Krzysztof Michalski sierż. szt. Łukasz Jankowski oraz asp. szt. Bogusław Jamróz, 51-letni Tarnowianin uniknął śmierci w pożarze własnego domu. Podczas patrolu

Wiadomości 0 Comments

Znęcał się nad psem, usiłował ukraść alkohol i groził sprzedawcy, znieważył policjantów – trafił „za kratki”

31-letni mieszkaniec Tarnowa skopał psa, usiłował ukraść alkohol i groził sprzedawcy pobiciem, znieważył funkcjonariuszy i naruszył nietykalność jednego z nich.  Zatrzymany przez tarnowskich policjantów – odpowie za wszystko przed sądem.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź