Nietypowe znalezisko podczas budowy

Nietypowe znalezisko podczas budowy

Tym razem pracownicy wykonujący prace ziemne w Tarnowie, natrafili najprawdopodobniej na miejsce, w którym usytuowane było stanowisko przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej.

W czwartek (12.03.20202) podczas prac ziemnych pracownicy jednej z tarnowskich firm budowlanych natrafili na nietypowe znalezisko. Przygotowując teren pod budowę kolejnej inwestycji spod łyżki koparki ukazały się metalowe przedmioty wyglądem przypominające pociski. Na miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny, który potwierdził, że nietypowe znalezisko to jedynie łuski amunicji przeciwlotniczej i jej elementy składowe najprawdopodobniej stanowiska przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej. Odnalezione elementy nie stanowiły żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Skorodowane metalowe elementy oraz łuski zostały zabezpieczone przez pracowników oczyszczania miasta.

Nie mniej jednak w dalszym ciągu tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z takim nietypowym i jednocześnie niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

Previous Kontrole sanitarne na odcinkach polskiej granicy
Next Śmiertelny wypadek w Odporyszowie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dzień Bezpiecznego Internetu z policjantami

Jedną z form aktywności tarnowskich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w przestrzeni wirtualnej jest organizowanie spotkań profilaktycznych z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami, a także propagowanie zasad

Wiadomości 0 Comments

Podpalacz w rękach tarnowskich policjantów

25-letni podpalacz został zatrzymany w niedzielę 18 czerwca nad ranem w miejscu swojego zamieszkania. Mężczyźnie policjanci zarzucili cztery popalenia budynków drewnianych w Radłowie na łączną sumę strat prawie 350 tys.

Wiadomości 0 Comments

Patrole na stokach regionu tarnowskiego

W powiecie tarnowskim na stokach pojawili się policjanci, którzy będą pilnować porządku pod kątem stosowania się do zasad bezpieczeństwa określonego w kodeksie FIS (dekalog narciarza). Policjanci będą patrolować nie tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź