Nietypowe znalezisko podczas budowy

Nietypowe znalezisko podczas budowy

Tym razem pracownicy wykonujący prace ziemne w Tarnowie, natrafili najprawdopodobniej na miejsce, w którym usytuowane było stanowisko przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej.

W czwartek (12.03.20202) podczas prac ziemnych pracownicy jednej z tarnowskich firm budowlanych natrafili na nietypowe znalezisko. Przygotowując teren pod budowę kolejnej inwestycji spod łyżki koparki ukazały się metalowe przedmioty wyglądem przypominające pociski. Na miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny, który potwierdził, że nietypowe znalezisko to jedynie łuski amunicji przeciwlotniczej i jej elementy składowe najprawdopodobniej stanowiska przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej. Odnalezione elementy nie stanowiły żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Skorodowane metalowe elementy oraz łuski zostały zabezpieczone przez pracowników oczyszczania miasta.

Nie mniej jednak w dalszym ciągu tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z takim nietypowym i jednocześnie niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

Previous Kontrole sanitarne na odcinkach polskiej granicy
Next Śmiertelny wypadek w Odporyszowie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Wiadomości 0 Comments

Mundurowi pokazali siłę

Nasi koledzy policjanci nie przestają nas zadziwiać swoją aktywnością i pomysłami. Tym razem zorganizowali, po raz pierwszy w Tarnowie, zawody strongmenów w mundurach, a dokładniej; Drużynowe Zawody Siłowo-Wytrzymałościowe Służb Mundurowych,

Wiadomości 0 Comments

Niewybuch odnaleziony w polu przyczyną ewakuacji kilku gospodarstw

Kompletny zapalnik pocisku artyleryjskiego przyczyną ewakuacji 14 osób z 3 gospodarstw w gminie Żabno. Wczoraj (29.05) w godzinach popołudniowych jeden z mieszkańców Gorzyc wykonując prace polowe wykopał metalowy przedmiot, który

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź