Odpowiednie wychowanie psa

Odpowiednie wychowanie psa

Musimy pamiętać, że to czego podopieczny nauczy się we wczesnej fazie rozwoju będzie dalej wpływać na jego zachowania. Warto poświęcić psu nieco czasu, by w tym momencie, gdy jest do tego najlepsza opcja jak najwięcej psa nauczyć i uniknąć z nim problemów w przyszłości.

W jaki sposób wychowuje się psa

Szczeniak dość szybko będzie się uczyć tego wszystkiego co związane jest z plastycznością układu nerwowego. Najszybszy okres rozwoju jest do pierwszych 8 miesięcy życia psa. Dlatego w tym czasie warto mu poświęcić sporo czasu, by rzeczywiście mógł się czegoś nauczyć, co potem w przyszłości na pewno będzie dla nas pozytywnie procentować.

Jak można dobrze wychować psa – pierwsze kroki w tresurze

Naukę powinno się rozpocząć od pierwszej chwili, gdy pies przybywa do domu. Ważne będzie wprowadzenie prostych, jasnych reguł życia z psem i potem ich przestrzeganie przez domowników. Wiele problemów związanych będzie z zachowaniem psa ponieważ wydawane mogą być mu sprzeczne komunikaty. Jednego dnia będziemy na coś pozwalać a kolejnego będziemy tego zakazywać. To właśnie najgorsze co można zrobić, bo tak zaczyna się niekonsekwencja. Szczeniak tak naprawdę nie będzie wiedział co mu wolno a czego nie wolno i w konsekwencji będzie starał się wszystkiego próbować. Dodatkowo takie sprzeczności sprawią, że są sytuacje stresowe, zdezorientowanie, frustracje u psa. Zwierzę nie wie jakie zasady panują w domu, nie czuje się tam dobrze i bezpiecznie.

Istotną sprawą jest zaufanie jako podstawa dobrej relacji z psem. Trzeba będzie pomyśleć o wytyczeniu granicy, co również może sprzyjać budowaniu zaufania. Czworonóg, który wie czego się po nas spodziewać wydaje się, żę będzie czuł się bezpieczniejszy, chętniej wykonuje polecenia i uczy się również nowych zadań. Pomocne będą cierpliwość, opanowanie ale pewna stanowczość również może być wskazana.

Wychowywanie psa ze schroniska.

Jeśli już dokonane są wszystkie formalności i pies będzie przebywał w naszym domu to będzie trzeba również rozpocząć proces jego socjalizacji. Na tym etapie należy wprowadzić zwierzę w domowe środowisko i zapewniać mu takie miejsce, w którym czuć się będzie bezpieczniej, skryje się kiedy będzie miał chęć odsunąć się od domowników w niektórych sytuacjach. Należy na pewno określić wyraźnie na jakie rzeczy można pozwolić sobie względem psa. Nigdy nie wiadomo również co pies przeżył na wczesnym etapie swojego życia, w jaki sposób był traktowany. Wychowanie psa w jakieś mierze będzie także odbywać się na zasadzie prób i blędów. W żadnym wypadku nie można na takie zwierze naciskać i wymagać od niego pewnych zachowań, które możliwe że dla nas będą naturalne i oczywiste. Pies może się zachowywać dziwnie, może niekiedy uciekać szczególnie w takich sytuacjach, które będą mu przypominać dawne życie. Dlatego nie powinniśmy się w takiej sytuacji dziwić, powinniśmy zachować pewną dozę ostrożności i wyrozumiałości dla takiego psa. W ten sposób również będziemy w stanie go czegoś nauczyć, osiągniemy sukces w jego szkoleniu.

Sprawdź >> zooportal.pl

Previous Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
Next Ogólnopolska akcja prędkość trwa…

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do internetu. Większość regularnie korzysta z mediów społecznościowych i aplikacji. Tymczasem każde, nawet pozornie niewinne zachowanie, jak zdjęcie opublikowane na Instagramie czy

Life&Style 0 Comments

Oryginalne zabawki na prezent

Wybór odpowiedniego prezentu potrafi być trudny, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy bez trudu można znaleźć w sklepach najróżniejsze produkty. Jeśli więc chcesz naprawdę zaskoczyć malucha czymś, co podbije jego serce,

Life&Style 0 Comments

Lekkostrawne posiłki, sauna i treningi siłowe pomogą się pozbyć nadmiaru kilogramów po świętach

Nawet kilka kilogramów można przytyć w czasie świąt Bożego Narodzenia. W powrocie do dawnej wagi przed imprezą sylwestrową pomogą lekkostrawne posiłki, ubogie w cukry proste, produkty przetworzone i tłuszcze oraz treningi na siłowni. Warto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź