Odpowiednie wychowanie psa

Odpowiednie wychowanie psa

Musimy pamiętać, że to czego podopieczny nauczy się we wczesnej fazie rozwoju będzie dalej wpływać na jego zachowania. Warto poświęcić psu nieco czasu, by w tym momencie, gdy jest do tego najlepsza opcja jak najwięcej psa nauczyć i uniknąć z nim problemów w przyszłości.

W jaki sposób wychowuje się psa

Szczeniak dość szybko będzie się uczyć tego wszystkiego co związane jest z plastycznością układu nerwowego. Najszybszy okres rozwoju jest do pierwszych 8 miesięcy życia psa. Dlatego w tym czasie warto mu poświęcić sporo czasu, by rzeczywiście mógł się czegoś nauczyć, co potem w przyszłości na pewno będzie dla nas pozytywnie procentować.

Jak można dobrze wychować psa – pierwsze kroki w tresurze

Naukę powinno się rozpocząć od pierwszej chwili, gdy pies przybywa do domu. Ważne będzie wprowadzenie prostych, jasnych reguł życia z psem i potem ich przestrzeganie przez domowników. Wiele problemów związanych będzie z zachowaniem psa ponieważ wydawane mogą być mu sprzeczne komunikaty. Jednego dnia będziemy na coś pozwalać a kolejnego będziemy tego zakazywać. To właśnie najgorsze co można zrobić, bo tak zaczyna się niekonsekwencja. Szczeniak tak naprawdę nie będzie wiedział co mu wolno a czego nie wolno i w konsekwencji będzie starał się wszystkiego próbować. Dodatkowo takie sprzeczności sprawią, że są sytuacje stresowe, zdezorientowanie, frustracje u psa. Zwierzę nie wie jakie zasady panują w domu, nie czuje się tam dobrze i bezpiecznie.

Istotną sprawą jest zaufanie jako podstawa dobrej relacji z psem. Trzeba będzie pomyśleć o wytyczeniu granicy, co również może sprzyjać budowaniu zaufania. Czworonóg, który wie czego się po nas spodziewać wydaje się, żę będzie czuł się bezpieczniejszy, chętniej wykonuje polecenia i uczy się również nowych zadań. Pomocne będą cierpliwość, opanowanie ale pewna stanowczość również może być wskazana.

Wychowywanie psa ze schroniska.

Jeśli już dokonane są wszystkie formalności i pies będzie przebywał w naszym domu to będzie trzeba również rozpocząć proces jego socjalizacji. Na tym etapie należy wprowadzić zwierzę w domowe środowisko i zapewniać mu takie miejsce, w którym czuć się będzie bezpieczniej, skryje się kiedy będzie miał chęć odsunąć się od domowników w niektórych sytuacjach. Należy na pewno określić wyraźnie na jakie rzeczy można pozwolić sobie względem psa. Nigdy nie wiadomo również co pies przeżył na wczesnym etapie swojego życia, w jaki sposób był traktowany. Wychowanie psa w jakieś mierze będzie także odbywać się na zasadzie prób i blędów. W żadnym wypadku nie można na takie zwierze naciskać i wymagać od niego pewnych zachowań, które możliwe że dla nas będą naturalne i oczywiste. Pies może się zachowywać dziwnie, może niekiedy uciekać szczególnie w takich sytuacjach, które będą mu przypominać dawne życie. Dlatego nie powinniśmy się w takiej sytuacji dziwić, powinniśmy zachować pewną dozę ostrożności i wyrozumiałości dla takiego psa. W ten sposób również będziemy w stanie go czegoś nauczyć, osiągniemy sukces w jego szkoleniu.

Sprawdź >> zooportal.pl

Previous Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
Next Ogólnopolska akcja prędkość trwa…

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Oryginalne zabawki na prezent

Wybór odpowiedniego prezentu potrafi być trudny, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy bez trudu można znaleźć w sklepach najróżniejsze produkty. Jeśli więc chcesz naprawdę zaskoczyć malucha czymś, co podbije jego serce,

Life&Style 0 Comments

Czółenka ślubne, dowiedz się jak dobrać odpowiednie buty na swój ślub!

Buty do ślubu to jeden z najważniejszych elementów stroju. Zazwyczaj zakryte przez suknię, jednak w tańcu czy podczas sesji zdjęciowej widać je w całej okazałości. Przygotowania do ślubu zacznij od

Life&Style 0 Comments

Smartfony Xiaomi serii Redmi

Smartfony chińskiego producenta Xiaomi cieszą się bardzo dużą popularnością. Cechą, która wyróżnia tego producenta jest między innymi to, że na rynek wprowadza nowe modele bardzo często. W efekcie jeśli nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź