Para dealerów narkotykowych w rękach tarnowskich policjantów

Para dealerów narkotykowych w rękach tarnowskich policjantów

Tarnowscy policjanci udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek środków odurzających w ilości ponad 2400 porcji marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 50 tyś. złotych. Susz oraz krzewy konopi indyjskiej zostały zabezpieczone w Tarnowie u 30-latków w miejscu ich zamieszkania.

Realizując podstawowe zadania wynikające z Ustawy o Policji „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w swoim mieszkaniu na jednym z bokowisk w Tarnowie hodowali marihuanę. 30-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna, mieszkańcy Tarnowa w swoim mieszkania w bloku stworzyli idealne warunku dla rozwoju tych roślin. W trzech specjalnych boksach rośliny były odpowiednio nawilżane, nawożone, naświetlane, wentylowane, ogrzewane oraz suszone. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli w sumie 330 gram suszu marihuany oraz 13 krzewów konopi indyjskiej. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać 2500 porcji wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Dwudziestodziewięcioletni mężczyzna jest znany tarnowskim policjantom między innymi z przynależności do grup pseudokibiców z terenu Tarnowa. Obojgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania i uprawy konopi. Następnie doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała środki wolnościowe w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Para odpowie przed tarnowskim sądem za naruszenie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zgodnie z art. 63 tej Ustawy sąd może wymierzyć karę to 3 lata pozbawienia wolności.

Previous Spytkowice. Zapraszamy na kolejną edycję akcji "Bezpiecznie w kasku"
Next Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Piknik „WAKACJE – BAWMY SIĘ BEZPIECZNIE” za nami

To było naprawdę udane popołudnie, a wszystko za sprawą policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Tarnowie, którzy specjalnie dla wszystkich dzieci i ich rodziców, na miłe rozpoczęcie wakacji przygotowali,

Wiadomości 0 Comments

„13 Tuchowski Maraton Głośnego Czytania”

12 maja br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wzięli udział w „13 Maratonie Głośnego Czytania”, w Tuchowie, który jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Sierż.

Wiadomości 0 Comments

Ogólnopolska akcja prędkość trwa…

5 stycznia to dzień ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Oznacza to wzmożone działania funkcjonariuszy ruchu drogowego ukierunkowane na kontrole prędkości kierowców i zdecydowane reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia. Na drogach Tarnowa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!