Pióro Parker – kilka słów o produkcie i historii

Pióro Parker – kilka słów o produkcie i historii

Historia firmy Parker – bardzo obecnie popularnej marki, związanej z piórami – sięga końca XIX wieku. Wówczas George Safford Parker opatentował w stanie Wisconsin swoje pierwsze pióro. Produkty dość szybko zyskiwały na popularności. Bardzo szybko, bowiem już w latach 20. XX wieku firma stała się czołowym producentem artykułów piśmienniczych i tę pozycję utrzymuje do dziś. Fabryki Parkera powstawały w różnych miejscach na świecie takich jak choćby: Anglia, Argentyna, Dania, Francja, Kanada, czy też Meksyk. W roku 1987 siedzibę firmy przeniesiono do Anglii, a konkretnie do Newheaven. Sześć lat później firma Parker została przejęta przez koncern Gillette. Po siedmiu latach znalazła się natomiast w rękach grupy Newell Rubbermaid – właściciela koncernu Sanford. 

Produkty marki Parker

Artykuły piśmiennicze firmy Parker należą do ścisłej światowej czołówki. Wśród bogatej oferty można wymienić przede wszystkim pióra wieczne, pióra kulkowe, długopisy, ołówki automatyczne itp. Firma dba również o zaopatrzenie swoich klientów w odpowiednie akcesoria. Wśród nich można wymienić przede wszystkim naboje do piór, wkłady do długopisów, eleganckie pudełka oraz etui, a także stalówki bądź tłoczki.

Parker posiada również przeróżne kolekcje swoich produktów. Do najbardziej dostępnych należy Vector. Wśród tej kolekcji możemy znaleźć pióra oraz długopisy. Inną popularną serią jest Jotter. Rozpoczęła się ona od długopisów, zaś z czasem dołączyły do tego pióra – zarówno wieczne, jak i kulkowe oraz długopisy automatyczne. Z kolei kolekcja Sonnet pojawiła się na rynku w 1993 roku. Pióra tej serii posiadają stalówki z 18 karatowego złota. Kolejna bardzo znana seria to Parker 51. Ciekawostką jest to, że stalówka tych piór jest niemal niewidoczna. Schowana jest bowiem w obsadce.

Pióro Parker na prezent?

W związku z tym, że wyroby firmy Parker sprzedają się znakomicie i są znane na całym świecie, z powodzeniem można je podarować bliskiej osobie w prezencie. Wieczne pióro, bądź elegancki długopis będzie dla kogoś bliskiego wspaniałą i przede wszystkim niezwykle praktyczną niespodzianką. Warto zaznaczyć, że firma posiada w swojej ofercie mnóstwo tzw. zestawów prezentowych.

Tego nie wiecie o marce Parker

Z pewnością mało osób używających artykułów piśmienniczych Parker wie o tym, że to właśnie ta firma opracowała specjalny system, który uniemożliwia samowolne ściekanie atramentu ze stalówki. Ponadto cechą charakterystyczną dla znacznej większości piór Parkera jest klips skuwki. Ma on bowiem formę strzały.

Więcej na alibiuro.pl

Previous Z siekierą na … twingo
Next Zgłoszenie o postrzeleniu, … którego nie było

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„13 Tuchowski Maraton Głośnego Czytania”

12 maja br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wzięli udział w „13 Maratonie Głośnego Czytania”, w Tuchowie, który jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Sierż.

Wiadomości 0 Comments

Zwalniam przed szkołą

Inicjatywa Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – „Zwalniam przed szkołą” rozpoczęła się równo z pierwszym szkolnym dzwonkiem. Na przejściach dla pieszych, znajdujących się

Wiadomości 0 Comments

Debata w Starostwie Powiatowym w Tarnowie

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ – bezpieczeństwo nad wodą” pod taki hasłem w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się debata, w której wzięli udział przedstawiciele służb

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!