Podstawowe i obowiązkowe wyposażenie salonu fryzjerskiego

Podstawowe i obowiązkowe wyposażenie salonu fryzjerskiego

Kwestie formalne to nie jedyne wyzwania, które czekają osoby zamierzające otworzyć własny salon fryzjerski. Należy jeszcze go wyposażyć w profesjonalne kosmetyki, sprzęty i meble.

Gdzie zaopatrzyć się w niezbędne artykuły?

Na wyposażenie salonu fryzjerskiego składa się naprawdę mnóstwo rzeczy, ich zakup nie jest dzisiaj trudny. Oprócz sklepów z zaopatrzeniem dla fryzjerów na rynku działają również hurtownie. Wielu właścicieli salonów dokonuje niezbędnych zakupów właśnie w hurtowniach. Mają one bardzo bogaty asortyment i atrakcyjne ceny. Wiele zarówno sklepów jak i hurtowni z wyposażeniem dla salonów fryzjerskich prowadzi sprzedaż nie tylko stacjonarną, ale także internetową. Zakupy w internetowej hurtowni czy sklepie to rozwiązanie dla osób, które swój salon prowadzą w małej miejscowości, dzięki temu nie muszą jechać do innego miasta i tracić czas. Zamknięcie jednoosobowego salonu nawet tylko na jeden dzień może oznaczać poważne straty finansowe. Klienci mogą zostać przyjęci w innym salonie, gdy będą zadowoleni z jakości usługi, do tego pierwszego mogą już nie wrócić. Kupując przez internet, wszystkie zamówione artykuły zostaną dostarczone szybko pod drzwi salonu.

Czego potrzebujemy w salonie?

Lista artykułów, które muszą znaleźć się w salonie już w tym dniu, w którym zaczną w nim być obsługiwani pierwsi klienci jest naprawdę bardzo długa. W salonie nie może zabraknąć przede wszystkim kosmetyków. Wśród nich powinny znaleźć się zarówno te do pielęgnacji włosów jak i do ich stylizacji. Koniecznie należy zakupić szampony, odżywki, pianki, preparaty zwiększające objętość, lakiery. Wykonanie najprostszej usługi w salonie fryzjerskim wymaga użycia także odpowiednich narzędzi. Ta najbardziej podstawowe to oczywiście nożyczki do cięcia i degażowania. Obok nożyczek na wyposażeniu salonu fryzjerskiego muszą znaleźć się także grzebienie. W każdym salonie na pewno bardzo przydatny jest grzebień z jednej strony zakończony szpikulcem. Grzebienie fryzjerskie można kupić na sztuki, Niektórzy wybierają też takie w eleganckich kompletach. Oprócz grzebieni w salonie fryzjerskim niezbędne są również szczotki. Profesjonalne szczotki fryzjerskie doskonale radzą sobie z rozczesywanie różnych typów włosów. Wśród szczotek wyróżniamy nie tylko te do czesania, ale także te do modelowania. Najczęściej szczotki do modelowania są okrągłe. Ich średnica jest bardzo różna. W ofercie są dzisiaj głównie szczotki do modelowania ceramiczne. Rozmawiając o wyposażeniu salonu fryzjerskiego nie możemy zapomnieć także o profesjonalnych meblach. Do tych mebli, których nie może zabraknąć w żadnym salonie należą:myjka;fotel fryzjerski;konsoleta fryzjerska z lustrem. Na zakupie mebli fryzjerskich nie warto oszczędzać. Dobrej jakości meble nie tylko będą komfortowe dla klienta. Staną się ułatwieniem w codziennej pracy, a do tego posłużą przez wiele lat. Wyposażenie salonu należy uzupełnić także o najbardziej podstawowe sprzęty. Do tej kategorii należą między innymi ręczne i hełmowe suszarki do włosów, maszynki do strzyżenia, prostownice do włosów. Z czasem warto pomyśleć także o zakupie urządzenia o nazwie infrazon fryzjerski. To wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające wykonywanie różnorodnych zabiegów.

Previous Jak wybrać meble do biura, co będzie najważniejsze?
Next Zapachy samochodowe

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Suszarka fryzjerska AYALA – czy warto ją kupić?

AYALA to bardzo znana firma – producent wysokiej jakości sprzętu fryzjerskiego i mebli fryzjerskich. Wyroby tej firmy trafiają do licznych, profesjonalnych salonów fryzjerskich, a ponieważ są wybierane coraz chętniej, coraz

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak przyciągnąć i zatrudnić właściwych pracowników

Co twoi pracownicy mówią o twojej małej firmie, gdy nie ma cię w pokoju? Kiedy mieszają się na imprezie i mówią innym, czym się zajmują, czy są entuzjastyczni? Czy dobrze

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej młodych ludzi wybiera pracę na własny rachunek

W odpowiedzi na potrzeby rynku będzie powstawało coraz więcej narzędzi, które będą łączyły pracodawców i pracowników – ocenia Maciej Balsewicz, prezes zarządu bValue.vc. W Polsce spada bezrobocie, jednocześnie ok. 100 tys.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź