Poszukiwany listem gończym zatrzymany z LSD

Poszukiwany listem gończym zatrzymany z LSD

Policjanci z Tarnowa sukcesywnie eliminują z lokalnego rynku śmiertelnie niebezpieczne narkotyki.

Tym razem kryminalni z komendy miejskiej wzięli na swój celownik 40-letniego mieszkańca jednej z podtarnowskich miejscowości. Skutecznie przeprowadzona akcja doprowadziła do zatrzymania na ulicy Szujskiego przemieszczającego się rowerem i niczego nie spodziewającego się mężczyzny. Policjanci znaleźli przy nim 19 sztuk kolorowych kartoników, nasączonych groźną substancją z grupy halucynogenów – LSD. W związku z nielegalnym znaleziskiem, prosto stamtąd trafił do policyjnego aresztu, a w dalszej kolejności do komendy na ul. Traugutta, gdzie usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Grozi za to do trzech lat „za kratkami”. Jako, że był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, po wszystkim został przewieziony do zakładu karnego.

Dla zainteresowanych LSD powszechnie znany jako „kwas” to psychodelik wywołujący omamy wzrokowe, słuchowe i dotykowe. Zewnętrznymi oznakami jego używania są :

• rozszerzone źrenice i słaba ich reakcja na światło

• dziwne, nieracjonalne wypowiedzi

• wesołkowatość i bełkotliwa mowa

• brak koordynacji ruchowej i widoczne zaburzenie orientacji przestrzennej

Na co należy zwrócić uwagę :

• bibułki nasączane roztworem

• cukier w kostkach

• opłatki

• małe tubki z płynem

• silny zapach potu

Szczególne zagrożenia i niebezpieczeństwa :

• mimo, że zazwyczaj osoba odurzona LSD zdaje sobie sprawę z tego, że jest pod wpływem halucynacji – niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia może wynikać z nieracjonalnego zachowania się: błędnej oceny odległości, czasu i własnych możliwości.

• szczególnie przy stosowaniu zbyt dużych dawek mogą pojawić się poważne urojenia, które wpływając na zachowanie zagrożą bezpieczeństwu odurzonej osoby.

• w przypadku używania, u niektórych osób może mieć to wpływ na wyzwalanie się stanów psychotycznych (indukcja schorzeń psychiatrycznych) a także na występowanie tendencji samobójczych.

• flashback – możliwość ponownego, chwilowego wystąpienia wrażeń i halucynacji doznanych podczas odurzenia mająca miejsce w pewnym odstępie czasowym od momentu odurzenia (nawet po kilku tygodniach czy miesiącach).

Previous Niechlubny rekordzista
Next Mundurowi pokazali siłę

Może to Ci się spodoba

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Kolejny sukces tarnowskich policjantów w walce z dilerami

Zatrzymano dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którzy na terenie Tarnowa rozprowadzali marihuanę. Policjanci z Tarnowa zabezpieczyli prawie 2 kilogramy marihuany, 26 krzewów konopi oraz 54 tabletki ekstazy

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Paliwowy oszust

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego doprowadził do uszczuplenia należności podatkowych na kwotę ponad 12 milionów złotych. 30-latek został tymczasowo aresztowany. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie w zeszłym

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Przy pomocy tabletu kradli luksusowe samochody

Trzech mężczyzn aresztowano za kradzieże luksusowych samochodów za pomocą tabletu. Zatrzymano ich w Tarnowie w czasie usiłowaniu kradzieży samochodu BMW wartości prawie 300 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź