Poszukiwany listem gończym zatrzymany z LSD

Poszukiwany listem gończym zatrzymany z LSD

Policjanci z Tarnowa sukcesywnie eliminują z lokalnego rynku śmiertelnie niebezpieczne narkotyki.

Tym razem kryminalni z komendy miejskiej wzięli na swój celownik 40-letniego mieszkańca jednej z podtarnowskich miejscowości. Skutecznie przeprowadzona akcja doprowadziła do zatrzymania na ulicy Szujskiego przemieszczającego się rowerem i niczego nie spodziewającego się mężczyzny. Policjanci znaleźli przy nim 19 sztuk kolorowych kartoników, nasączonych groźną substancją z grupy halucynogenów – LSD. W związku z nielegalnym znaleziskiem, prosto stamtąd trafił do policyjnego aresztu, a w dalszej kolejności do komendy na ul. Traugutta, gdzie usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Grozi za to do trzech lat „za kratkami”. Jako, że był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, po wszystkim został przewieziony do zakładu karnego.

Dla zainteresowanych LSD powszechnie znany jako „kwas” to psychodelik wywołujący omamy wzrokowe, słuchowe i dotykowe. Zewnętrznymi oznakami jego używania są :

• rozszerzone źrenice i słaba ich reakcja na światło

• dziwne, nieracjonalne wypowiedzi

• wesołkowatość i bełkotliwa mowa

• brak koordynacji ruchowej i widoczne zaburzenie orientacji przestrzennej

Na co należy zwrócić uwagę :

• bibułki nasączane roztworem

• cukier w kostkach

• opłatki

• małe tubki z płynem

• silny zapach potu

Szczególne zagrożenia i niebezpieczeństwa :

• mimo, że zazwyczaj osoba odurzona LSD zdaje sobie sprawę z tego, że jest pod wpływem halucynacji – niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia może wynikać z nieracjonalnego zachowania się: błędnej oceny odległości, czasu i własnych możliwości.

• szczególnie przy stosowaniu zbyt dużych dawek mogą pojawić się poważne urojenia, które wpływając na zachowanie zagrożą bezpieczeństwu odurzonej osoby.

• w przypadku używania, u niektórych osób może mieć to wpływ na wyzwalanie się stanów psychotycznych (indukcja schorzeń psychiatrycznych) a także na występowanie tendencji samobójczych.

• flashback – możliwość ponownego, chwilowego wystąpienia wrażeń i halucynacji doznanych podczas odurzenia mająca miejsce w pewnym odstępie czasowym od momentu odurzenia (nawet po kilku tygodniach czy miesiącach).

Previous Niechlubny rekordzista
Next Mundurowi pokazali siłę

Może to Ci się spodoba

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Tydzień na drogach regionu

W zeszłym tygodniu policjanci ruchu drogowego likwidowali skutki pięciu wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Odnotowano 49 kolizji, zatrzymano 9 praw jazdy oraz 34 dowody rejestracyjne. Zatrzymano również 6

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Kierowcy pod wpływem

Będąc pod działaniem narkotyków prowadzili samochody. Stracili prawo jazdy, a po określeniu stężenia zabronionej substancji odpowiedzą karnie. Kolejne badania kierowców na zawartość substancji psychoaktywnych przynoszą wymierne korzyści. Tym razem policjanci

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Walka z dopalaczami trwa

Tarnowscy policjanci po raz kolejny zapobiegli wprowadzeniu na lokalny rynek niebezpiecznych substancji. Dwóch mężczyzn mieszkańców Krakowa oraz powiatu krakowskiego posiadało przy sobie ponad 600 opakowań tzw. „dopalaczy” wśród których był

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź