Prowadzenie wypożyczalni samochodów

Prowadzenie wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnia samochodów to doskonały pomysł na biznes, który może przynieść znaczne zyski, dochodzące nawet do 10 tysięcy miesięcznie! Nic więc dziwnego, że z alternatywy tej korzysta coraz więcej przedsiębiorców, którzy dostrzegają potencjał tej branży, co bez wątpienia wpływa na rosnącą konkurencję.

Analizując rynek związany z wynajmem aut nietrudno zauważyć, że na terenie naszego kraju funkcjonuje wiele zagranicznych „sieciówek”, nieco mniej jednostek ogólnopolskich, znaczna ilość dużych firm oferujących wynajem samochodów, a także kilkadziesiąt średnich marek świadczących usługi w tej dziedzinie. Co ważniejsze, z miesiąca na miesiąc wzrasta ilość tego typu firm – nierzadko są to małe, prywatne, często jednoosobowe przedsiębiorstwa, których działalność bardzo często ogranicza się o usług sezonowych o zasięgu lokalnym.

Inni użytkownicy odwiedzili również: spradio.com.pl

Reasumując, śmiało można stwierdzić, że na terenie całego kraju funkcjonuje kilka tysięcy firm o charakterze rent a car. Ekonomiści wychodzą jednak z założenia, że wypożyczalnie aut, to inwestycje przyszłościowe. Taki stan rzeczy w dużej mierze stanowi efekt wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, dzięki czemu granice zostały otwarte nie tylko dla turystów, ale również dla biznesmenów, co automatycznie przekłada się na zapotrzebowanie w zakresie wynajmu samochodów.

Większość interesantów z zagranicy preferuje poruszanie się z wykorzystaniem samochodu. Obcokrajowcy z natury chcą przemieszczać się komfortowo, wygodnie, a przy tym ekonomicznie. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem są wypożyczalnie aut.

Z usług wypożyczalni bardzo często korzystają także korporacje, które wynajmują samochody dla pracowników delegowanych do różnych miast. Z całą pewnością jest to atrakcyjna alternatywa względem leasingu, który do tej pory cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem.

Śmiało można więc stwierdzić, że Polska podąża za działaniami zachodnich sąsiadów – są to kraje, w których wynajem aut znajduje się na porządku dziennym.

W krajach bardziej rozwiniętych ponad połowa samochodów użytkowanych w firmach to auta z wypożyczalni, w Polsce liczna ta nie przekracza 10 %. Dla wielu firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów współpraca z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami to szansa na prężny rozwój i zawodowe sukcesy. Nietrudno również zauważyć, że większość wypożyczalni chętnie podejmuje współpracę z dużymi korporacjami i instytucjami, a co ważniejsze, jest to rozwiązanie, które przynosi korzyści obu stronom, gwarantując wypożyczalniom stały dopływ gotówki z najmu, a firmom wyższe standardy i komfort użytkowania.

Warto jednak zwrócić uwagę na formę umowy, wybierając optymalne rozwiązanie.

Zarówno teoria, jak i praktyka dowodzą, że najlepszym rozwiązaniem okazują się umowy krótkoterminowe, nie mniej jednak nie zapewniają one ciągłości zysków.

Śmiało można więc stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie określonych proporcji – mowa tu przede wszystkim o tym, że konieczne jest przygotowanie szczególnej oferty dla stałych klientów, czyli firm zainteresowanych wypożyczaniem aut służbowych. Należy również pamiętać o klientach indywidualnych – jest to szansa na to, by wypożyczalnia funkcjonowała sprawnie i bezproblemowo.

Ważne jest również to, aby w ofercie znalazły się pojazdy różnych marek i z różnym wyposażeniem.

Kolejną kwestią jest ilość samochodów w wypożyczalni. Niektórzy wychodzą z założenia, że w początkującej placówce wystarczy kilka pojazdów, inni natomiast uważają, że renomowana firma typu rent a car powinna posiadać co najmniej piętnaście samochodów.

Niepodważalny jest jednak fakt, że przedsięwzięcie tego typu wymaga sporych nakładów finansowych, wynikających przede wszystkim z konieczności wyposażenia wypożyczalni w pojazdy określonej klasy. Warto podkreślić, że wydatki automatycznie wzrosną w sytuacji, gdy jednostka zdecyduje się na samochody luksusowe.

Bez względu na koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem wypożyczalni, działalność tego typu stanowi doskonałe źródło korzyści materialnych, umożliwiając jednocześnie rozwój zawodowy i realizację własnych marzeń.

Previous Pożegnanie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie
Next Zwodził Polaków, teraz czeka na wyrok w areszcie

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Niskie ceny benzyny mogą się utrzymać do przyszłych wakacji

Nadprodukcja ropy naftowej, jej rekordowe zapasy i niski popyt sprawiły, że tegoroczne wakacje były udane dla kierowców. Ceny benzyny spadły o 20–30 proc. w porównaniu do czerwca. Zapowiedzi o możliwym zamrożeniu produkcji nieco podniosły ceny.

Motoryzacja 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż krajowych przyczep i naczep

Krajowy rynek przyczep i naczep rozwija się bardzo dynamicznie, w ubiegłym miesiącu w ujęciu rocznym zwiększył się o jedną czwartą. Klienci oczekują jednak coraz bardziej dostosowanych do unikalnych wymagań produktów. Według Mariusza Golca, prezesa

Motoryzacja 0 Comments

Brak ubezpieczenia może być bardzo kosztowny

Polscy kierowcy spowodowali w 2015 roku blisko 52 tysiące wypadków. To o 11 proc. więcej niż w 2011 roku – wynika z danych Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK). Pozytywne jest to, że coraz mniej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź