PRZEKLEIŁA METKI. ODPOWIE ZA OSZUSTWO

PRZEKLEIŁA METKI. ODPOWIE ZA OSZUSTWO

W piątek (24.03) policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zostali wezwani do jednego z hipermarketów. Okazało się, że 52-latka, przekleiła metki z tańszych produktów na droższe. Kobieta wprowadziła obsługę sklepu w błąd i wyłudziła tym samym różnicę w cenie produktów. Za oszustwo może grozić do 8 lat więzienia.

W piątek (24.03) około godz. 13:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Rubinkowie otrzymał zgłoszenie o oszustwie do jakie miało dojść w jednym z hipermarketów przy ul. Olsztyńskiej. Według informacji ochroniarze mieli tam ująć kobietę, która przekleiła naklejki z cenami z tańszych produktów na droższe. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych. Na miejscu oczekiwali na nich pracownicy ochrony, którzy zauważyli, jak jedna z klientek podejrzanie się zachowuje. Zrywała z towaru metki z cenami i naklejała je na inne towary. Funkcjonariusze przejęli 52-latkę ujętą przez pracowników ochrony. Dochodzenie wykazało, że kobieta będąc na hali hipermarketu przekleił metki z tańszych towarów na droższe. Następnie poszła do kasy. Już za linią kas 52-latka została ujęta przez ochronę i przekazana policjantom. Kobieta chciała wyłudzić różnicę w cenie pomiędzy tańszymi a droższymi produktami wynoszącą kilkadziesiąt złotych. 52-latka już wkrótce usłyszy zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.
Policjanci przypominają:

Należy pamiętać, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

Previous NARKOTYKI W SAMOCHODZIE I DOMU
Next Poszukiwany w mieszkaniu, w którym się dekował, ukrywał również narkotyki

Może to Ci się spodoba

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Nieuczciwy przedsiębiorca

Wystawiając nierzetelne faktury opiewające na kwotę ponad 1.700.000 złotych doprowadził Skarb Państwa do strat finansowych sięgających niemal 150 tysięcy złotych. Pod koniec kwietnia policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie realizując

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Amator drogich alkoholi zatrzymany

W Tarnowie w jednym ze sklepów został zatrzymany 28-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego gdy wynosił ze sklepu butelki z burbonem i whisky. Kradzież na ponad 1400 złotych udaremnili pracownicy ochrony.

Tarnów na Sygnale 0 Comments

Tarnowscy policjanci zatrzymali dilera i przejęli blisko 2 kilogramy amfetaminy

Policjanci z Tarnowa konsekwentnie realizują swój plan oczyszczenia miasta z narkotyków. Tym razem przejęli blisko 2 kilogramy amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany i tabletki ekstazy, o czarnorynkowej wartości około 70 tysięcy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź