Ranking latarek LED – rodzaje i zastosowania

Ranking latarek LED – rodzaje i zastosowania

Latarki na przestrzeni lat stały się przydatnymi i nowoczesnymi urządzeniami mobilnymi, które posiadają wiele ciekawych funkcji. Usprawniają one wiele czynności  różnych sytuacjach, emitując światło o różnej barwie i natężeniu. Latarki LED cieszą się sporym uznaniem na rynku – wybierać możemy wśród wielu ciekawych rozwiązań. Jaką latarkę wybrać? Jakie rodzaje latarek LED są najpopularniejsze? Czym cechują się te urządzenia?

Latarki LED

Okazuje się, że latarki LED zapewniają dłuższą żywotność urządzenia dzięki wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych. Diody te odznaczają się sprawnością świecenia, jednocześnie pobierając niewiele energii elektrycznej. Ponadto, plusem jest tutaj odporność na uszkodzenia. W tym przypadku znane są latarki taktyczne, robocze o poszukiwawczo-ratownicze. Te pierwsze są przeznaczone dla służb mundurowych i bazują na dużym zasięgu. Nawet w trudnych warunkach bardzo dobrze sobie radzą. Robocze latarki, zwane warsztatowymi, są odporne na wstrząsy, brud u kurz, znacznie ułatwiają także skierowanie światła w miejsce pracy. Swobodna obsługa jest niezwykle pomocna. Na uznanie zasługują także tzw. szperacze (latarki poszukiwawczo-ratownicze), które są ciężkie i duże. Dają możliwość oświetlenia sporego wycinka terenu i bazują na mocnych diodach.

Rodzaje latarek LED

Poza profesjonalnymi latarkami wybrać można latarkę, jaka przyda się w każdym domu i w wielu sytuacjach. Podział jest tutaj następujący:

  • Latarki EDC – przydają się na co dzień w biurze, w domu i warsztacie. Najczęściej są niewielkie i nie mają zbyt dużej mocy, dlatego bez problemu zmieszczą się w torebce. Mniejsze straty energii są tutaj zapewnione dzięki energooszczędnym diodom LED, tak jak w większości urządzeń tego typu.
  • Latarki czołowe – są wykorzystywane przez biegaczy, rowerzystów i wszystkich osób potrzebujących dodatkowego oświetlenia. Wybór zależy od zastosowania urządzenia i jego mocy. Latarka tego rodzaju opiera się na jednej lub kilku diodach LED.
  • Latarki rowerowe – tanie modele są niewielkie i zasilane za pomocą baterii guzikowych. Zapewniają lepszą widoczność na drodze podczas jazdy rowerem. Większa moc urządzenia ma sporo zalet i pozwala korzystać z kilku trybów świecenia. Podczas innych aktywności fizycznych przyda nam się model z wodoszczelną obudową, który dodatkowo zapewnia łatwy montaż oraz demontaż.
  • Latarki survivalowe i turystyczne – modele turystyczne powinny być lekkie i działać długo za pomocą jednego zestawu baterii. Wycieczki survivalowe wymagają sprzętu odpornego na uszkodzenia, upadki i zabrudzenia. Nie bez znaczenia jest obudowa wodoszczelna, pozwalająca zabezpieczyć urządzenie. Podczas wyboru latarki turystycznej zwróćmy uwagę na stopień ochrony o dodatkowe sygnalizowanie swojego położenia. Przyda się także tryb wzywania pomocy.

Latarki LED działają sprawnie i pozwalają oszczędzać energię. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Urządzenia wykorzystamy w codziennym życiu, w pracy, podczas podróży lub aktywności fizycznej.

Dowiedz się więcej na https://elektronarzedziaranking.pl/a/wylt,latarki-czolowe-ranking-modeli-i-rozwiazan

Previous Jak wybrać odpowiedni subwoofer?
Next Co należy wiedzieć o aplikowaniu podkładu mineralnego na mokro?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania

Wiadomości 0 Comments

Zawodowy kierowca z promilami

Kompletnie pijany zawodowy kierowca „tira” prowadził swój osiemnastometrowy zestaw mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z Tarnowa ze spokojem poinformował, że jedzie po towar.

Wiadomości 0 Comments

Policjant Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie na podium w I Mistrzostwach w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

W dniach 23-25 lutego 2018 roku czterech reprezentantów Regionu IPA Tarnów: Paweł Cudek, Dawid Śliski, Konrad Zielger i Tomasz Giża wzięło udział w Pierwszych Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź