Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Niezależnie od tego, czy starasz się wprowadzić do swojej diety więcej składników odżywczych, czy też chcesz rozpocząć dzień od dużej szklanki zieleni, dobra sokowirówka ułatwia ubijanie świeżo tłoczonych produktów w kilka minut. W Laboratorium Dobrej Kuchni przetestowaliśmy najlepsze sokowirówki, które najlepiej pomogą Ci rozpocząć mocny dzień.

Kiedy testujemy sokowirówki, sok z marchewki, która jest twarda i czasami może smakować gorzko; jarmuż, popularne warzywa liściaste, które są twarde na sok i często dżemy w maszynie; oraz jabłka, papka o dużej średnicy i szybko się utleniają. Mierzymy, ile soku wyciąga każda sokowirówka, a także ile miazgi. Oceniamy również, jak gładki jest każdy sok i jak słodki, a także monitorujemy sok przez trzy dni, aby sprawdzić, jak dobrze znosi separację.

Oto najlepsze sokowirówki cytrusowe, sokowirówki wolnoobrotowe i sokowirówki odśrodkowe 2020 roku:

  1. Best Overall Juicer: Breville Juice Fountain SL Cold Plus
  2. Sokowirówka Best Value: Hamilton Beach Easy Clean Big Mouth 2-Speed Juice Extractor
  3. Najlepsza sokowirówka do łatwego czyszczenia: Hurom H101 Easy Clean Sokowirówka wolnostojąca do łatwego czyszczenia
  4. Najlepszy Sokowirówka dla Zielonych: Breville Big Squeeze Wolny Sokowirówka
  5. Best Slow Juicer: Hurom HP Wolna Sokowirówka
  6. Najszybszy sokowirówka: Breville Juice Fountain Elite
  7. Najlepsza sokowirówka cytrusowa: Sokowirówka cytrusowa Smeg
  8. Najbardziej Wszechstronna Sokowirówka: Kuvings Whole Slow Juicer
  9. Najłatwiejszy w użyciu sokowirówka: Hurom H-AI Sokowirówka wolna

Jaki rodzaj sokowirówki jest najlepszy?

Zanim zrobisz zakupy, masz do wyboru trzy główne rodzaje sokowirówki: wolnoobrotowe, odśrodkowe i cytrusowe. Sokowirówki wolnowirówkowe i odśrodkowe są najlepsze do owoców i warzyw, a cytrusowe do pomarańczy, cytryn, limonki i grejpfrutów. Poniżej znajduje się pełne zestawienie wszystkich sokowirówek, które mogą być dla Ciebie odpowiednie:

Sokowirówki wolnoobrotowe, zwane również sokowirówkami do żucia, mają zazwyczaj wąski pionowy zsuwnię, który prowadzi składniki do komory, gdzie są one prasowane przez obracający się ślimak. Świeży sok wyciskany jest przez sitko do dzbanka, podczas gdy miąższ wydawany jest z innej wylewki. Proces ten jest nieco powolny – nie bez powodu nazywany jest powolnym sokowirówką! – ale uważano to za dobrą rzecz: uważa się, że powolny, delikatny proces lepiej zachowuje składniki odżywcze niż szybkie sokowirówki, które wytwarzają ciepło.

To, czego nie lubimy w powolnych sokowirówkach, to fakt, że często wymagają one nieco więcej pracy przygotowawczej ze względu na ich małe rurki żywieniowe (co oznacza, że trzeba pokroić owoce i warzywa w kostkę na mniejsze kawałki), a czyszczenie jest uciążliwe ze względu na wiele małych części i szczelin. Marki takie jak Breville i Kuvings znalazły sposób na pracę i niedawno wprowadziły nowe, szerokoustaciowe, powolne sokowirówki, dzięki którym owoce takie jak duże jabłka mogą być po prostu dzielone na ćwiartki, a nie na 1-calowe kawałki.

Sokowirówki odśrodkowe produkują sok znacznie szybciej niż sokowirówki powolne. Całe składniki są zazwyczaj wrzucane do szerszej rury doprowadzającej i sproszkowane z bardzo dużą prędkością. Na przykład, w naszym teście zieleni liściastej, 100 gramów jarmużu w ciągu 7 sekund, podczas gdy w wolnoobrotowych sokownikach trwało to dłużej niż 1 minutę. Sok z sokowirówek odśrodkowych ma tendencję do wychodzenia nieco spieniony, ale większość z nich ma dzbanki z pokrywą i wbudowane sita, więc nigdy nie poczujesz różnicy.

Sokowirówki cytrusowe są najłatwiejsze w użyciu i najbardziej opływowe, ale mogą być używane tylko do soków cytrusowych. Można je łatwo przechowywać lub pozostawać na blacie, ponieważ zajmują niewiele miejsca. W przeciwieństwie do sokowirówki wolnoobrotowej lub odśrodkowej, nie musisz się martwić o obieranie, dzielenie na części lub usuwanie pestek. Jeśli dużo sokujesz kolejno, pamiętaj, aby okresowo opróżniać filtr. Cedzidła są podatne na odkładanie się, co może przekładać się na wolniejszy i bardziej nieporządny proces sokowania.

https://wyciskarkiranking.pl/

Previous Uzależnienie od hazardu
Next Skuteczna walka z rozstępami

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Skuteczna walka z rozstępami

W czasie całego naszego życia nie możemy powiedzieć, że zawsze dbamy o skórę tak, jak powinniśmy. Jeśli jest odpowiednio nawilżona i właściwie odżywiona, możemy liczyć na to, że będzie dość

Life&Style 0 Comments

Oryginalne zabawki na prezent

Wybór odpowiedniego prezentu potrafi być trudny, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy bez trudu można znaleźć w sklepach najróżniejsze produkty. Jeśli więc chcesz naprawdę zaskoczyć malucha czymś, co podbije jego serce,

Life&Style 0 Comments

Co to jest karboksyterapia? Procedura, przeciwwskazania i działania niepożądane

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który rozwiązuje wiele problemów skórnych: eliminuje rozstępy, cellulit i cienie, a także zmniejsza powstawanie zmarszczek. Czym jest karboksyterapia, jaki jest zabieg i jak długo trwa? Czy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź