Rola agencji rekrutacyjnych

Rola agencji rekrutacyjnych

W tym momencie warto poświęcić chwilę na wyjaśnienie, czym są agencje rekrutacyjne, jak pracują i jak otrzymują wynagrodzenie.

Czym jest Agencja Rekrutacyjna?

Agencje rekrutacyjne to firmy zewnętrzne, które wyjeżdżają i znajdują kandydatów na pracodawców. Nie należy mylić agencji rekrutacyjnych z agencjami zatrudnienia. Główna różnica polega na tym, kto kończy jako Twój pracodawca. Jeśli dostaniesz pracę za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej, zostaniesz pracownikiem pracodawcy.

Jeśli dostają Państwo pracę za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy, stają się Państwo pracownikiem agencji pośrednictwa pracy. Istnieją agencje zatrudnienia, które udzielają wsparcia informatycznego firmom, ale profesjonalne stanowiska inżynierskie są zazwyczaj wyszukiwane za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych.

Dlaczego pracodawcy korzystają z usług agencji rekrutacyjnych?

Rekrutacja ludzi zajmuje ogromną ilość czasu, a dla wielu firm jest to prawdziwa walka o znalezienie odpowiedniej ilości czasu, aby zrobić to dobrze. Rekrutacja jest również bardzo dużo gra liczb: pracodawca często musi patrzeć na wiele aplikacji, zanim znajdzie odpowiednią osobę do danej roli. Może to zabrzmieć trochę strasznie i bezosobowo, i tak jest, ale tak też jest.

Agencje rekrutacyjne wypełniają konkretną potrzebę. Pracodawcy potrzebują odpowiednich osób do ubiegania się o pracę, ale często nie mają czasu, aby sami je znaleźć. Korzystają w tym celu z usług agencji rekrutacyjnych, dzięki czemu pracodawca może poświęcić więcej czasu na rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami.

Agencje są główną i ważną częścią rekrutacji dla przemysłu komputerowego w Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej znajdziesz co najmniej jedną z trzech pierwszych ofert pracy w tej branży.

Jak one działają?

Agencje otrzymują od pracodawców listy z ofertami pracy, a następnie zamieszczają ogłoszenia na internetowych tablicach ogłoszeń, a czasem także w innych miejscach. Zawsze też poszukują nowych CV, które są umieszczane na internetowych tablicach ogłoszeń o pracę.

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś czas przeglądając internetową tablicę ogłoszeń o pracy na aktualnych wakatach, prawdopodobnie zauważyłeś, że bardzo niewiele ogłoszeń wymienia nazwę firmy, która zatrudnia. Powodem tego jest to, że agencje martwią się, że nie dostaną zapłaty: jeśli zobaczyłeś pracę, która Ci się podobała i aplikowałeś bezpośrednio do firmy, to agencja rekrutacyjna nie dostanie swojego wynagrodzenia.

Niektóre agencje biorą CV, które im dajesz i wysyłają pracodawcy zredagowaną wersję. (To, nawiasem mówiąc, jest głównym powodem, dla którego wiele internetowych forów pracy akceptuje tylko CV w formacie Microsoft Word). Agencja może po prostu umieścić Twoje CV w ich markowym szablonie, a niektóre z nich mogą usunąć Twoje dane osobowe, aby uniemożliwić bezpośrednie skontaktowanie się z Tobą przez pracodawcę w celu uniknięcia płacenia agencji. (Między pracodawcami a agencjami często nie ma żadnej miłości!)

Żadna renomowana agencja nie zmieni treści Twojego CV bez Twojej zgody.

Agencje są dla ciebie?

Czy powinieneś w ogóle korzystać z usług agencji rekrutacyjnej?

Jeśli wiesz u jakich pracodawców chcesz pracować i jeśli przyjmują oni bezpośrednie zgłoszenia, to nie ma powodu, aby aplikować za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy. Nie ma w tym żadnej korzyści, a bez pośrednika, przez którego można by przejść całą komunikację, może się okazać, że wolisz mieć zawsze bezpośredni kontakt z pracodawcą.

Lepsze agencje rekrutacyjne mogą być bardzo pomocne w zatrudnieniu, zwłaszcza na późniejszym etapie kariery, gdy szukasz pracy na wyższych stanowiskach. Są one w stanie uganiać się za opieszałym pracodawcą w sposób, z którym bezpośredniemu kandydatowi często nie uchodzi na sucho, a jeśli w przeszłości z powodzeniem współpracował z pracodawcą, może mieć dobre wyczucie tego, czego szuka.

Trzeba jednak powiedzieć, że wielu pracodawców toleruje jedynie agencje rekrutacyjne. Rotacja personelu w agencjach rekrutacyjnych może być bardzo duża, co utrudnia pracodawcy budowanie udanych, długoterminowych relacji z agencją. Bez tego partnerstwa pracodawcy często mają poczucie, że agencje rekrutacyjne nie rozumieją ich wymagań wystarczająco dobrze, a pracodawcy często nie są zbyt dobrzy w pracy z agencjami w celu poprawy sytuacji. Agencje rekrutacyjne pobierają również znaczne opłaty od pracodawców, a pracodawcy często żałują tego, słusznie lub niesłusznie.

Gdyby jednak agencje rekrutacyjne nie były użyteczne i nie pełniły koniecznej roli, nie byłoby ich tak wiele.

Previous Do jakich stylizacji pasuje antykwaryczna biżuteria?
Next Zrozumieć Alkoholizm. Leczenie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Artykuły biurowe – niezbędne w każdej firmie

Artykuły biurowe są jedną z podstawowych pozycji w kosztach każdej firmy. Nawet firmy skupione w stu procentach na działalności w internecie, nie są w stanie obyć się bez drukarki, kosza

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać papier do drukarki?

Większość osób nie zastanawia się głębiej nad tym, jaki papier do drukarki wybrać. Zwykle stawiają na najtańszą, ogólnodostępną opcję. Często jednak papier nie spełnia dobrze swojego zadania, co odbija się

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakiej drukarki potrzeba w biurze?

Wśród akcesoriów biurowych, a właściwie wyposażenia biurowego, wyjątkowo ważną pozycję zawsze zajmują urządzenia drukujące, czyli potocznie rzecz ujmując, drukarki. Każdy, kto kiedykolwiek kupował drukarkę, nawet tylko najprostsze urządzenie do domu,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź