Kilka sekund, które może zmienić Twoje życie

Kilka sekund, które może zmienić Twoje życie

Stacjonarne alkomaty sfinansowane przez tarnowski magistrat już gotowe do pracy. Urządzenia zamontowane w miejskich komisariatach w Tarnowie przy ul. Narutowicza i Ks. Indyka pomogą kierowcom w podjęciu ważnej decyzji. Każdy, kto ma wątpliwości czy może zasiąść za kółkiem, sam sprawdzi stan trzeźwości bez zbędnych formalności i angażowania dyżurnego.

Tylko w 2018 roku tarnowska policja zatrzymała 684 nietrzeźwych kierowców. Nie wszyscy zatrzymani byli jednak świadomi, że wsiedli za kierownicę w stanie, w którym nie powinni tego robić. Część kierowców pada ofiarą własnej niefrasobliwości. Są wśród nich tacy, którzy oceniają swoją trzeźwość na podstawie samopoczucia, inni korzystają w tym celu z podręcznych alkomatów, które nie zawsze pokazują precyzyjny wynik. Jeśli chcemy być stuprocentowo pewni, że wsiadamy za kierownicę trzeźwi, skorzystajmy z możliwości, jaką daje badanie profesjonalnym alkomatem w komisariacie. Samoobsługowe alkomaty to urządzenia atestowane, nie ma więc mowy o pomyłce w odczycie.

Alkomaty zostały zakupione przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta w Tarnowie i przekazane dla tarnowskiej Policji. Są one bardzo łatwe w obsłudze, nie wymagają korzystania z pomocy policjanta. Badanie jest szybkie, dyskretne, całkowicie bezpłatne i dostępne całą dobę. Urządzenia znajdują się w pomieszczeniach poczekalni, zaraz po wejściu do komisariatu. Przy każdym urządzeniu jest instrukcja, jak z niego skorzystać, są też jednorazowe słomki przez które dmuchamy kilka sekund, a następnie na ekranie pojawia się informacja, czy w wydychanym powietrzy są promile i ile, czy ich nie ma. To kolejny krok służący poprawie bezpieczeństwa w mieście.

Previous Ukradł samochód, bo … właściciel pozostawił kluczyki w stacyjce
Next Karambol na 512 kilometrze A4

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Znęcał się nad psem, usiłował ukraść alkohol i groził sprzedawcy, znieważył policjantów – trafił „za kratki”

31-letni mieszkaniec Tarnowa skopał psa, usiłował ukraść alkohol i groził sprzedawcy pobiciem, znieważył funkcjonariuszy i naruszył nietykalność jednego z nich.  Zatrzymany przez tarnowskich policjantów – odpowie za wszystko przed sądem.

Wiadomości 0 Comments

11 – latek wziął swoją babcię za włamywacza i wezwał Policję

Niecodzienną interwencję podjęli w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta policjanci komisariatu Tarnów-Centrum. 11-latek wziął swoją babcię za … włamywacza. W poniedziałek w godzinach porannych dyżurny tarnowskiej Policji odebrał

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne wakacje 2017 w regionie tarnowskim

Wakacje już się rozpoczęły. Tarnowscy policjanci pomagają najmłodszym tarnowianom w bezpiecznym ich spędzeniu. Tym razem wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Sportów Motorowych zaczęli cykliczne spotkania z dziećmi. Poprzez praktyczne sprawdzenie się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!