Seniorze nie daj się oszukać – kolejna inicjatywa profilaktyczna tarnowskich policjantów

Seniorze nie daj się oszukać – kolejna inicjatywa profilaktyczna tarnowskich policjantów

Policjanci z Tarnowa ruszyli z kolejną inicjatywą profilaktyczną skierowaną do najstarszych mieszkańców naszego powiatu. To konieczność, bo dzisiejsza rzeczywistość niestety niesie ze strony przestępców szereg zagrożeń dla tej właśnie grupy społecznej. Osoby starsze niezmiennie pozostają łatwym celem dla wszelkiego rodzaju oszustów, naciągaczy czy złodziei, którzy bez skrupułów pozbawiają dorobku ich życia. O oszustwach na fałszywego wnuczka, policjanta czy hakera słyszał pewnie każdy. Nie każdy natomiast zdaje sobie sprawę, że ich ofiary często pozostają bez środków do życia.

Aby odwrócić tę smutną tendencję, konieczna jest stała edukacja, uświadamianie i apelowanie. Tarnowscy policjanci podejmują wiele działań dedykowanych naszym babciom i dziadziom, propagujących bezpieczne życie. Stale też szukają coraz to nowych kanałów dotarcia do seniorów.

Stąd właśnie pomysł nowej akcji dzielnicowych, którzy przez najbliższy miesiąc odwiedzą wszystkie kościoły na terenie powiatu tarnowskiego, by po niedzielnych mszach spotkać się z seniorami i wręczyć im przygotowane w tym celu materiały edukacyjne. 20 tysięcy mini poradników „Bezpieczny Senior, czyli jak nie dać się oszukać”, sfinansowanych ze środków Starostwa Powiatowego w Tarnowie, już trafiło do pierwszych odbiorców. Znaleźć w nich możemy opisy przestępstw, do których najczęściej dochodzi w naszym powiecie, praktyki stosowane przez nieuczciwych sprzedawców proponujących np. niższe rachunki za prąd, gaz czy telefon i co równie ważne, praktyczne wskazówki jak postępować, aby uniknąć zagrożenia.

Previous Zakup OC i AC, a konsekwencje podania ubezpieczycielowi fałszywych danych
Next Policja ostrzega przed oszustami wykorzystującymi aktualną sytuację z koronawirusem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zwalniam przed szkołą

Inicjatywa Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – „Zwalniam przed szkołą” rozpoczęła się równo z pierwszym szkolnym dzwonkiem. Na przejściach dla pieszych, znajdujących się

Wiadomości 0 Comments

Ukradła towar wykorzystując do tego dziecięcy wózek

Chciała w sposób niezauważony wywieźć ze sklepu towar, ukrywając go w dziecięcym wózku. Zmieściła do niego produkty wartości prawie 1400 złotych. Ujęta przez pracowników ochrony sklepu odpowie przed tarnowskim sądem.

Wiadomości 0 Comments

Patrole na stokach regionu tarnowskiego

W powiecie tarnowskim na stokach pojawili się policjanci, którzy będą pilnować porządku pod kątem stosowania się do zasad bezpieczeństwa określonego w kodeksie FIS (dekalog narciarza). Policjanci będą patrolować nie tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź