Smartfon fotograficzny

Smartfon fotograficzny

Wciąż wiele osób zdecydowanie bardziej woli sięgać po aparaty fotograficzne. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie dostępne smartfony dają naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o robienie zdjęć. Jakość fotografii zrobionych smartfonem wcale nie odbiega już od jakości zdjęć zrobionych aparatem fotograficznym. Czym powinien charakteryzować się dobry smartfon fotograficzny?

Wielkość matrycy

W tym przypadku zasada jest prosta: im matryca większa, tym lepiej. Jeśli smartfon będzie miał dużą matrycę, lepiej oddaje on fotografowany obraz. Dostępne obecnie smartfony mają matryce wielkości dochodzącej do 1/3 cala. Z pewnością na znawcach fotografii nie robi to zbyt wielkiego wrażenia, ale jest to matryca, której zastosowanie pozwala na uzyskanie zdjęć o jakości porównywanej do tej, jaką zapewnia kompaktowy aparat fotograficzny.

Jasność obiektywu

To kolejny element, którego nie należy pominąć. Im mniejsza jasność obiektywu, tym mniejsza ilość światła dostaje się do obiektywu. Niską jasność obiektyw rekompensuje sobie, stosując wydłużony czas ekspozycji. Kiedy jednak światło będzie zbyt słabe, uzyskane dobrych zdjęć nie będzie takie proste. Dlatego chcąc mieć smartfon do robienia zdjęć, warto sprawdzić ten parametr. Obecnie coraz częściej dostępne są smartfony, w których dostępne są dwa obiektywy różniące się jasnością.

Megapiksele

To parametr, który bez wątpienia ma ogromne znaczenie. Ogromny nacisk kładą na niego producenci. Generalnie zasada jest prosta: im większa rozdzielczość, tym oczywiście lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że największe znaczenie ma to jedynie wówczas, gdy planujemy pracować z fotografiami na dużych formatach. Tak naprawdę już 13 Mpx pozwala na uzyskanie naprawdę dobrych jakościowo zdjęć, które sprawią, że ich autor będzie z siebie naprawdę zadowolony.

Telefon i dobry aparat

Tym, co ułatwia robienie zdjęć, są dodatkowe opcje, jakie producenci decydują się dodawać do aparatu. Zalicza się do nich między innymi technologia AF. Poprawia ona jakość zdjęć. Plusem jest zastosowanie dobrej optyki, która powinna być wykonana ze szkła, a nie z poliwęglanu. Większe możliwości w zakresie robienia naprawdę dobrych zdjęć, daje również podwójny obiektyw.

Oprogramowanie również ma znaczenie

Tym, co istotnie wpływa na to, jakie zdjęcia uda się nam ostatecznie zrobić jest oprogramowanie, jakim dysponuje dane urządzenie. Różni producenci tworzą własne wersje oprogramowanie do aparatów. Jednocześnie nieustannie je udoskonalają, dając użytkownikom coraz większe możliwości. Wybierając smartfon fotograficzny, zawsze warto przyjrzeć się właśnie oprogramowaniu, sprawdzając, jak oceniają go osoby, które już z niego korzystały. Jeśli nie mamy pomysłu na to, jaki telefon kupić, warto zapoznać się z testami i recenzjami po to, aby zobaczyć, co w danym modelu zasługuje na uwagę, a co wymaga poprawy.

Smartfon fotograficzny można obecnie kupić bez żadnego problemu. Producenci oferują swoim klientom naprawdę ciekawe modele o wielu możliwościach. Zrobienie naprawdę bardzo dobrych zdjęć smartfonem nie jest dzisiaj żadnym problemem.

Previous Niewybuch odnaleziony w polu przyczyną ewakuacji kilku gospodarstw
Next Artykuły biurowe - niezbędne w każdej firmie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Szkolenia druhów OSP regionu tarnowskiego przez policjantów WRD KMP Tarnów

W ubiegłą sobotę druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych regionu tarnowskiego mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu organizacji ruchu drogowego w miejscach wypadków. Specjalistyczne informacje przekazali st. sierż. Marek Bachara

Wiadomości 0 Comments

Tarnowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

„Kryminalni”  Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany i zabezpieczyli rosnące na jej terenie kilkadziesiąt krzaków konopi. Dzięki ich staraniom, na lokalny rynek nie trafi  prawie 3 kilogramy środków odurzających,

Wiadomości 0 Comments

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walczyli przeciwstawiając

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!