Smartfony XIAOMI

Smartfony XIAOMI

Coraz więcej konsumentów decyduje się sięgać po smartfony marki Xiaomi. Jeszcze nie tak dawno była to zupełnie nieznana firma. Obecnie jest liderem na rynku chińskich artykułów mobilnych. Pojawia się w związku z tym pytanie z czego wynika jej ogromna popularność i jak doszło do tego, że osiągnęła ona tak duży sukces. Warto pamiętać, że marka każdego roku notuje coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Za jej ogromną popularnością kryje się przede wszystkim niska cena oraz interesujący design.

Co to za firma?

Początek firmy Xiaomi to rok 2010. To wówczas zaprezentowane zostało oprogramowanie MIUI. Oparte było na Androidzie. Założycielem i prezesem firmy jest Lei Jun. To właśnie jemu firma zawdzięcza tak wielki sukces. Wokół jego osoby narosło wiele opowieści. Jedna z nich mówi, że jeszcze na długo przed założeniem swojej firmy rozkładał on dostępne na rynku telefony i sprawdzał, jak zostały skonstruowane. Obecnie telefony Xiaomi cieszą się doskonałymi opiniami wśród klientów. Na ich zakup decyduje się coraz więcej użytkowników.

Mi1

Pierwszym telefonem, który jest dziełem marki Xiaomi jest Mi1. Kiedy został zaprezentowany, pojawiły się głosy, że jest łudząco podobny jest telefonów ze słynnym logo nagryzionego jabłka. Sam prezes Xiaomi nie ukrywał, że inspiracje czerpie od najlepszych producentów. Nie trzeba było długo czekać aż kontrowersje ucichną, a sama firma Xiaomi zacznie zbierać coraz to bardziej pozytywne opinie. Jak się okazało, sprzedaż telefony Mi1 szła tak dobrze, że wiele osób naprawdę było bardzo zaskoczonych. Ile ich sprzedano? Aż siedem milionów! Na pewno należy podkreślić, że pierwszy telefon tej marki wybijał się spośród konkurencji. Jego atutem była zdecydowanie niższa cena. Jeśli chodzi o specyfikację, to w niczym nie ustępowała ona droższym modelom innych marek.

Czy Xiaomi to naprawdę dobra marka?

Oczywiście podbój rynku nie zakończył się na jednym opisanym wyżej modelu. Kolejny telefon tej marki, jaki pojawił się na rynku to Mi2. Tym razem odbiorcy zachwycili się przede wszystkim wyglądem telefony. Design znacznie odstawał od tego, co oferowali producenci innych telefonów z tej półki cenowej. Od tamtego czasu użytkownicy wiedzieli już, że odpowiedź na pytanie czy firma Xiaomi jest dobrą marką może być tylko jedna: zdecydowanie tak. Nawet najwięksi sceptycy przekonali się do tych chińskich smartfonów.

Xiaomi Redmi

Wypuszczenie na rynek drugiej linii telefonów to kolejny krok chińskiej firmy w podboju rynku smartfonów. Linia Redmi to telefony ze średniej półki cenowej. Ich cechami charakterystycznymi są świetna specyfikacja, interesujący design i naprawdę atrakcyjna cena. Popularność tej linii była tak wielka, że dzisiaj jest to samodzielna marka, której popularność jest naprawdę ogromna. Zastanawiałeś się dotąd kto produkuje smartfony Redmi? Już wiesz. Jest to słynna już dzisiaj marka Xiaomi.

Firma Xiaomi oferuje telefony będące połączeniem ciekawego wyglądu, solidnego wykonania i naprawdę przystępnej ceny. Ich popularność jest ogromna i z pewnością będzie nadal rosła.

Więcej na smartfonyranking.pl

Previous Smartfony Apple iPhone
Next Dwa napady na tego samego mężczyznę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pióro Parker – kilka słów o produkcie i historii

Historia firmy Parker – bardzo obecnie popularnej marki, związanej z piórami – sięga końca XIX wieku. Wówczas George Safford Parker opatentował w stanie Wisconsin swoje pierwsze pióro. Produkty dość szybko

Wiadomości 0 Comments

Spytkowice. Zapraszamy na kolejną edycję akcji „Bezpiecznie w kasku”

W dniu 3 lutego 2017 roku w godzinach od 11:00 do 14:00 w Spytkowicach w Ośrodku Narciarskim „Beskid” odbędzie się VI edycja „Bezpiecznie w kasku” organizowana przez Komendę Powiatową Policji

Wiadomości 0 Comments

Tarnowscy profilaktycy podsumowali ferie

To były naprawdę spokojne ferie, które mamy nadzieję pozostawiły u dzieci same miłe wspomnienia. Policyjne statystyki pokazały, że nie doszło do żadnych, poważnych zdarzeń podczas zabaw na lodzie i stokach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź