Układanie płytek wielkoformatowych

Układanie płytek wielkoformatowych

Dlaczego istnieje tak wiele różnych formatów płytek ceramicznych? Gdzie najlepiej jest używać małych, a gdzie dużych formatów? Jak je zaaranżować, aby uzyskać doskonały efekt, a także ukryć wszelkie wady pomieszczeń i podkreślić ich zalety?

Małe i duże płytki

Ze względu na swoją różnorodność, płytki ceramiczne będą wyglądać idealnie w każdym wnętrzu. Jedynym czynnikiem ograniczającym jest kreatywność, fantazja i wyobraźnia – nasza lub naszego architekta, a także wielkość poszczególnych płytek. Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać przy wyborze formatu płytek do wnętrz, w których chcemy je układać.

Gdzie można stosować duże płytki?

Duże płytki to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie estetykę, spójność i minimalizm. Doskonale komponują się z dużymi wnętrzami – zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Tworzą jednolitą powierzchnię, czyniąc pomieszczenia jasnymi i minimalistycznymi (mieszanie kilku wzorów w przypadku dużych płytek nie jest wskazane).

Jak ułożyć duże płytki?

Sprawdzić stan płytek: Ze wszystkimi płytkami ceramicznymi, zwłaszcza rektyfikowanymi, należy obchodzić się z nimi z najwyższą ostrożnością, aby uniknąć zarysowań, zadrapań i odprysków. Przed przystąpieniem do układania płytek należy sprawdzić, czy są one wolne od wad.

Konstrukcja podłogi: Wszelkie zmiany należy wprowadzać w oparciu o wzór i sposób użytkowania podłogi. Aby zrobić to skutecznie, unikaj przycinania płytek w kształcie litery L i zdecyduj, jaki rodzaj i kolor fugi zamierzasz zastosować.

Przygotować podłoże: Powierzchnia, na której układasz płytki, powinna być w odpowiednim stanie do układania płytek ceramicznych: czysta, sucha, chropowata, twarda i płaska. Jeśli powierzchnia, na której układa się płytki, nie jest wystarczająco płaska, zaleca się użycie zaprawy samopoziomującej

Obsługa płytek wielkoformatowych: Oprócz stosowania odpowiednich narzędzi i metod zalecamy stosowanie podwójnych podnośników przyssawkowych z uchwytami, które ułatwiają przesuwanie płytek.

Wiercenie i cięcie płytek: Cięcie płytek zgodnie z instrukcją PORCELANOSA, z tendencją do cięcia w kształcie litery L.

Materiał samoprzylepny: Stosować ulepszone elastyczne kleje cementowe typu C2 S2. Przy przygotowywaniu i stosowaniu klejów należy zawsze stosować się do wytycznych producenta.

Technika układania: Płytki ceramiczne należy układać techniką podwójnego lutowania z użyciem kleju i rozpieracza z nacięciami. Zalecamy stosowanie krawędzi z nacięciami o szerokości co najmniej 10 mm oraz systemów wyrównywania płytek ceramicznych, takich jak trawersy, o szerokości co najmniej 2 mm.

Materiały do fugowania: Używać materiałów do fugowania zalecanych nakładać fugę za pomocą gumowego rozsiewacza, aby uniknąć powstawania pęcherzyków, pęknięć lub otworów.

Połączenia ruchome: Zaplanuj równe powierzchnie o powierzchni mniejszej niż 40 m2 z liniowymi bokami krótszymi niż 8 m we wnętrzach oraz spoiny obwodowe w narożnikach i tam, gdzie występują zmiany poziomu posadzki.

Czyszczenie i konserwacja: Chronić podłogę przed przedwczesnymi obciążeniami lub innymi pracami. Przy czyszczeniu powierzchni należy stosować produkty, które są zgodne z odpornością chemiczną płytek.

https://wybierz-plytke.pl/ukladanie-plytek/jak-ukladac-plytki-wielkoformatowe/nxne_rlat

Previous Zdrowa moc wolno wyciskanych soków z wyciskarek
Next Ile kosztuje implant zęba ?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Smartfony Xiaomi serii Redmi

Smartfony chińskiego producenta Xiaomi cieszą się bardzo dużą popularnością. Cechą, która wyróżnia tego producenta jest między innymi to, że na rynek wprowadza nowe modele bardzo często. W efekcie jeśli nie

Life&Style 0 Comments

Jakiego biurka i krzesła potrzebuje pierwszoklasista?

Pierwsze doświadczenia z nauką pisania liter i cyfr czy rysowaniem dzieci zwykle mają już w przedszkolu. Warto już wtedy pomyśleć o biurku dla malca, który z pewnością będzie z bardzo

Life&Style 0 Comments

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Niezależnie od tego, czy starasz się wprowadzić do swojej diety więcej składników odżywczych, czy też chcesz rozpocząć dzień od dużej szklanki zieleni, dobra sokowirówka ułatwia ubijanie świeżo tłoczonych produktów w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź