Układanie płytek wielkoformatowych

Układanie płytek wielkoformatowych

Dlaczego istnieje tak wiele różnych formatów płytek ceramicznych? Gdzie najlepiej jest używać małych, a gdzie dużych formatów? Jak je zaaranżować, aby uzyskać doskonały efekt, a także ukryć wszelkie wady pomieszczeń i podkreślić ich zalety?

Małe i duże płytki

Ze względu na swoją różnorodność, płytki ceramiczne będą wyglądać idealnie w każdym wnętrzu. Jedynym czynnikiem ograniczającym jest kreatywność, fantazja i wyobraźnia – nasza lub naszego architekta, a także wielkość poszczególnych płytek. Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać przy wyborze formatu płytek do wnętrz, w których chcemy je układać.

Gdzie można stosować duże płytki?

Duże płytki to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie estetykę, spójność i minimalizm. Doskonale komponują się z dużymi wnętrzami – zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Tworzą jednolitą powierzchnię, czyniąc pomieszczenia jasnymi i minimalistycznymi (mieszanie kilku wzorów w przypadku dużych płytek nie jest wskazane).

Jak ułożyć duże płytki?

Sprawdzić stan płytek: Ze wszystkimi płytkami ceramicznymi, zwłaszcza rektyfikowanymi, należy obchodzić się z nimi z najwyższą ostrożnością, aby uniknąć zarysowań, zadrapań i odprysków. Przed przystąpieniem do układania płytek należy sprawdzić, czy są one wolne od wad.

Konstrukcja podłogi: Wszelkie zmiany należy wprowadzać w oparciu o wzór i sposób użytkowania podłogi. Aby zrobić to skutecznie, unikaj przycinania płytek w kształcie litery L i zdecyduj, jaki rodzaj i kolor fugi zamierzasz zastosować.

Przygotować podłoże: Powierzchnia, na której układasz płytki, powinna być w odpowiednim stanie do układania płytek ceramicznych: czysta, sucha, chropowata, twarda i płaska. Jeśli powierzchnia, na której układa się płytki, nie jest wystarczająco płaska, zaleca się użycie zaprawy samopoziomującej

Obsługa płytek wielkoformatowych: Oprócz stosowania odpowiednich narzędzi i metod zalecamy stosowanie podwójnych podnośników przyssawkowych z uchwytami, które ułatwiają przesuwanie płytek.

Wiercenie i cięcie płytek: Cięcie płytek zgodnie z instrukcją PORCELANOSA, z tendencją do cięcia w kształcie litery L.

Materiał samoprzylepny: Stosować ulepszone elastyczne kleje cementowe typu C2 S2. Przy przygotowywaniu i stosowaniu klejów należy zawsze stosować się do wytycznych producenta.

Technika układania: Płytki ceramiczne należy układać techniką podwójnego lutowania z użyciem kleju i rozpieracza z nacięciami. Zalecamy stosowanie krawędzi z nacięciami o szerokości co najmniej 10 mm oraz systemów wyrównywania płytek ceramicznych, takich jak trawersy, o szerokości co najmniej 2 mm.

Materiały do fugowania: Używać materiałów do fugowania zalecanych nakładać fugę za pomocą gumowego rozsiewacza, aby uniknąć powstawania pęcherzyków, pęknięć lub otworów.

Połączenia ruchome: Zaplanuj równe powierzchnie o powierzchni mniejszej niż 40 m2 z liniowymi bokami krótszymi niż 8 m we wnętrzach oraz spoiny obwodowe w narożnikach i tam, gdzie występują zmiany poziomu posadzki.

Czyszczenie i konserwacja: Chronić podłogę przed przedwczesnymi obciążeniami lub innymi pracami. Przy czyszczeniu powierzchni należy stosować produkty, które są zgodne z odpornością chemiczną płytek.

https://wybierz-plytke.pl/ukladanie-plytek/jak-ukladac-plytki-wielkoformatowe/nxne_rlat

Previous Zdrowa moc wolno wyciskanych soków z wyciskarek
Next Ile kosztuje implant zęba ?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co to jest karboksyterapia? Procedura, przeciwwskazania i działania niepożądane

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który rozwiązuje wiele problemów skórnych: eliminuje rozstępy, cellulit i cienie, a także zmniejsza powstawanie zmarszczek. Czym jest karboksyterapia, jaki jest zabieg i jak długo trwa? Czy

Life&Style 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni subwoofer?

Posiadanie kina domowego lub systemu audio bez wysokiej jakości basów poważnie obniża jakość dźwięku. Najwygodniejszym i najbardziej kompaktowym sposobem uzyskania mocnego i wysokiej jakości basów jest subwoofer. Dlaczego subwoofer jest

Life&Style 0 Comments

Czym zajmuje się pedodonta?

Pedodonta znany tez lepiej jako stomatolog dziecięcy jest specjalistą wykonującym zadania z zakresu kontroli, profilaktyki oraz leczenia zębów mlecznych i stałych tak w przypadku dzieci, jak i młodzieży. Co jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź