Usnął na autostradzie

Usnął na autostradzie

Do bardzo groźnego zdarzenia na autostradzie doprowadził nieodpowiedzialny kierowca z województwa lubelskiego. Zatrzymał nieoświetlony samochód na prawym pasie ruchu… i usnął.

Nietypowe miejsca parkowania i odpoczynku wybrał sobie 52-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W sobotę około godziny 4 nad ranem, jadąc w kierunku Rzeszowa autostradą A4, na wysokości Łętowic (484km), zatrzymał swoją Alfę Romeo na prawy pasie ruchu… i usnął. Na nieoświetlony samochód najechał kierowca osobowego forda, z którym jechało czterech pasażerów. Nieprawidłowo zaparkowana alfa została wyrzucona poza bariery autostrady na pas zieleni, natomiast Ford Focus zatrzymał się na barierach energochłonnych.

Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, pogotowie, straż pożarna i policja oraz pracownicy obsługi autostrady. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, stwierdzili, że kierowca alfy był w stanie nietrzeźwości, w wydychanym powietrzu miał niemal 1,5 promila alkoholu.

W tak groźnie wyglądającym zdarzeniu ucierpiał jedynie sprawca, kierowca Alfa Romeo, który stracił część małżowiny usznej. Pozostali uczestnicy nie wymagali hospitalizacji. Autostrada przez kilkadziesiąt minut była zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy.

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed tarnowskim sądem. Dodatkowo wobec mieszkańca województwa lubelskiego zostanie wszczęte postępowanie w związku z jazdą po spożyciu alkoholu.

Previous Weekend na drogach garnizonu tarnowskiego
Next Zakup OC i AC, a konsekwencje podania ubezpieczycielowi fałszywych danych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tarnowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

„Kryminalni”  Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany i zabezpieczyli rosnące na jej terenie kilkadziesiąt krzaków konopi. Dzięki ich staraniom, na lokalny rynek nie trafi  prawie 3 kilogramy środków odurzających,

Wiadomości 0 Comments

Ciasto z masłem i „tajemniczym” składnikiem

Ponad pół kilograma masła oraz kilka kawałków ciasta zabezpieczyli policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. W ten sposób dealerzy z Tarnowa wprowadzali na lokalny rynek marihuanę, którą sami uprawiali. Ponownie

Wiadomości 0 Comments

Wywrócona cysterna blokowała wjazd na A4 w Wierzchosławicach

Policjanci, strażacy oraz pracownicy obsługi tarnowskiego odcinka autostrady zabezpieczali wczoraj przez ponad 8 godzin wjazd na A4 w Wierzchosławicach. Wywrócona cysterna blokowała nitkę w kierunku Krakowa. Wczoraj około godziny 10.00,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź