Uważaj kogo wpuszczasz do mieszkania – nowy sposób działania złodziei

Uważaj kogo wpuszczasz do mieszkania – nowy sposób działania złodziei

W ostatnim okresie czasu na terenie Krakowa i Brzeska doszło do przypadków okradania mieszkań osób starszych przez sprawców, którzy wcześniej podali swoim ofiarom napoje, po wypiciu których właściciele mieszkań tracili przytomność.

Początkiem kwietnia w Krakowie, podająca się za pracownicę opieki społecznej złodziejka, pod pretekstem wywiadu zapukała do drzwi 88-letniego mężczyzny. Gdy została wpuszczona do środka, poprosiła gospodarza o zaparzenie przyniesionej przez siebie kawy. Starszy pan, niczego nie podejrzewając, przygotował  napój, po wypiciu którego zasnął lub stracił przytomność. Gdy po kilku godzinach się obudził, zobaczył porozrzucane z szafy rzeczy oraz stwierdził brak dokumentów i pieniędzy w kwocie sięgającej 900 zł.

Do podobnego przypadku rozboju doszło kilka dni później. Seniorka po wypiciu kawy, przyniesionej przez kobietę podającą się za pracownicę fundacji, obejmującą opieką osoby starsze, straciła przytomność. Gdy się ocknęła, ujawniła brak biżuterii i gotówki.

Aktualnie śledczy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia substancji, której sprawczyni użyła w celu uśpienia swych ofiar,  a także wytypowania i zatrzymania przestępczyni.

Na terenie Brzeska sprawczynie oferowały osobom starszym zakup sprzętu rehabilitacyjnego, częstując przy tym właścicieli mieszkańprzyniesioną przez siebie kawą i ciastkami, po spożyciu której ofiary źle się czuły lub traciły przytomność. Z domów, wraz z oszustkami ginęły pieniądze.

Apelujemy zatem do mieszkańców o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przestrzegamy przed łatwowiernością szczególnie osoby starsze, czy samotnie mieszkające. Bądźmy czujni nim zdecydujemy wpuścić się nieznajomych do mieszkania.

 

Także na terenie powiatu tarnowskiego, w Pogórskiej Woli doszło w tym tygodniu do kradzieży mienia z jednego z domów. Sprawca wykorzystując pozostawione otwarte drzwi wejściowe, wszedł do środka i pod obecność syna właścicieli, przebywającego w tym czasie w innej części domu, ukradł złotą biżuterię i zegarki warte ponad dwa tysiące złotych. Nad rozwikłaniem sprawy i zatrzymaniem sprawcy pracują obecnie intensywnie policjanci z Komisariatu Tarnów-Centrum.

Apelujemy i prosimy o zamykanie drzwi mieszkań i domów, nawet wtedy jeśli jesteśmy obecni na miejscu oraz nie pozostawianie w widocznym miejscu w przedpokoju torebek z pieniędzmi i dokumentami, które mogą być łatwym łupem złodziei.

Previous Wypadek z udziałem dwóch motocykli. Policja apeluje o ostrożność
Next Sporty drużynowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak sprawdzić opinie o hostingach w Internecie?

Do postawienia strony internetowej potrzebne są dwie rzeczy: domena i hosting. Czym jest hosting? Na co zwracać uwagę wybierając dostawcę? Czym jest hosting? Hosting to wykupione miejsce na serwerze potrzebne,

Wiadomości 0 Comments

I Halowy turniej piłki nożnej w Tarnowie rozstrzygnięty

Triumfatorem halowego turnieju piłki nożnej w Tarnowie została drużyna KPP Limanowa, która jako pierwsza zdobyła Puchar Przewodniczącego ZW NSZZP Województwa Małopolskiego. W hali sportowo-widowiskowej w Tarnowie-Mościcach spotkały się reprezentacje policjantów

Wiadomości 0 Comments

Lód nigdy nie jest bezpieczny!

By uniknąć tragedii podczas zimowych zabaw, rozmawiajmy z dziećmi i młodzieżą jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, jeziorach czy zbiornikach wodnych – to przecież rola nas wszystkich.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź