Jak wybrać odpowiednią myjkę fryzjerską?

Jak wybrać odpowiednią myjkę fryzjerską?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego jest myjka fryzjerska. Jej obecność to znak, że w salonie świadczy się usługi na najwyższym poziomie. Trzeba bowiem pamiętać, że niedopuszczalne jest, aby strzyc czy farbować włosy bez wcześniejszego mycia. Wybór myjek fryzjerskich jest obecnie ogromny. Problem z wyborem tej idealnej mogą mieć zwłaszcza początkujący fryzjerzy. Dlatego podpowiadamy co warto wziąć pod uwagę, aby kupić naprawdę dobrą myjkę fryzjerską.

Myjnie wolnostojące

Jeśli nasz salon fryzjerski ma stosunkowo niewielką powierzchnię, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup myjni wolnostojącej. Taka myjka fryzjerska sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie zajmować miejsca w salonie. Przy takiej myjce wystarczy ustawić fotel fryzjerski na kółkach, aby z niej skorzystać. Dokładnie ten sam, na którym siada klient, któremu zamierzamy podciąć włosy. Wybór myjni wolnostojących jest obecnie tak szeroki, że każdy właściciel salonu fryzjerskiego znajdzie model idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Myjnia zintegrowana

Jeśli salon jest na tyle duży, że nie musimy oszczędzać miejsca, najrozsądniej jest zdecydować się na myjnię zintegrowaną. Taka myjnia ma wbudowany fotel. Wprawdzie zajmuje ona więcej miejsca w salonie, ale zapewnia klientom komfort na zdecydowanie wyższym poziomie. Ustawiona jest ona bowiem pod odpowiednim kątem. Wybór myjni zintegrowanych również jest naprawdę ogromny. Dostępne są modele stosunkowo tanie, jak i te, które można określić jako luksusowe. Wybierać można między myjniami zintegrowanymi z obudową misy ze stali nierdzewnej, a także tymi, które mają chromowaną armaturę.

Misa

Wybierając myjnię fryzjerską, koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, jaką misę powinna mieć nasza myjnia. Dostępne są bowiem modele z misą zarówno płytką, jak i głęboką. Jeśli chcemy zapewnić sobie zdecydowanie lepszy dostęp do włosów klienta, lepszym wyborem będzie myjnia z misą płytką. Jeśli jednak chcemy uchronić nasz salon przed regularnym zachlapywaniem, lepiej wybrać myjnię z głęboką misą. Dobrym rozwiązaniem są misy mające dodatkowe półeczki na kosmetyki. Ten niewielki dodatek znacznie ułatwia pracę.

Obudowa

Kupując myjnię fryzjerską, koniecznie trzeba zastanowić się również nad obudową myjni. Dostępne są modele z obudową plastikową oraz taką, która wykonana została ze stali nierdzewnej. Jeśli nie chcemy na zakup myjki wydać zbyt dużo pieniędzy, trzeba postawić na model z obudową plastikową. Warto jednak pamiętać, że producenci stawiają na naprawdę dobre materiały, co sprawia, że taka myjnia również jest wytrzymała. Plusem takiej misy jest ogromna łatwość utrzymania w czystości. Dodatkowo myjnie z obudową plastikową mają rozmaite kolory. Jeśli jednak zależy nam na myjni, która nie będzie podatna na uszkodzenia mechaniczne, lepiej zdecydować się na taką z obudową ze stali nierdzewnej. Dodać trzeba, że takie myjnie są dużo bardziej eleganckie i na klientach salonu robią oczywiście zdecydowanie lepsze wrażenie. A przecież wystrój salonu ma również duże znaczenie.

Więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Previous Tragiczny bilans weekendu
Next Kłótnia, brawura i dachowanie osobówki

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać papier do drukarki?

Większość osób nie zastanawia się głębiej nad tym, jaki papier do drukarki wybrać. Zwykle stawiają na najtańszą, ogólnodostępną opcję. Często jednak papier nie spełnia dobrze swojego zadania, co odbija się

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie salonu kosmetycznego

Wybierając wyposażenie salonu kosmetycznego, musisz zwrócić uwagę na kilka mebli i urządzeń. Stół do manicure Wybierając stół do manicure, powinieneś skupić się na indywidualnych potrzebach mistrza i jego wygodzie dla

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź