Jak wybrać odpowiednią myjkę fryzjerską?

Jak wybrać odpowiednią myjkę fryzjerską?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego jest myjka fryzjerska. Jej obecność to znak, że w salonie świadczy się usługi na najwyższym poziomie. Trzeba bowiem pamiętać, że niedopuszczalne jest, aby strzyc czy farbować włosy bez wcześniejszego mycia. Wybór myjek fryzjerskich jest obecnie ogromny. Problem z wyborem tej idealnej mogą mieć zwłaszcza początkujący fryzjerzy. Dlatego podpowiadamy co warto wziąć pod uwagę, aby kupić naprawdę dobrą myjkę fryzjerską.

Myjnie wolnostojące

Jeśli nasz salon fryzjerski ma stosunkowo niewielką powierzchnię, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup myjni wolnostojącej. Taka myjka fryzjerska sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie zajmować miejsca w salonie. Przy takiej myjce wystarczy ustawić fotel fryzjerski na kółkach, aby z niej skorzystać. Dokładnie ten sam, na którym siada klient, któremu zamierzamy podciąć włosy. Wybór myjni wolnostojących jest obecnie tak szeroki, że każdy właściciel salonu fryzjerskiego znajdzie model idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Myjnia zintegrowana

Jeśli salon jest na tyle duży, że nie musimy oszczędzać miejsca, najrozsądniej jest zdecydować się na myjnię zintegrowaną. Taka myjnia ma wbudowany fotel. Wprawdzie zajmuje ona więcej miejsca w salonie, ale zapewnia klientom komfort na zdecydowanie wyższym poziomie. Ustawiona jest ona bowiem pod odpowiednim kątem. Wybór myjni zintegrowanych również jest naprawdę ogromny. Dostępne są modele stosunkowo tanie, jak i te, które można określić jako luksusowe. Wybierać można między myjniami zintegrowanymi z obudową misy ze stali nierdzewnej, a także tymi, które mają chromowaną armaturę.

Misa

Wybierając myjnię fryzjerską, koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, jaką misę powinna mieć nasza myjnia. Dostępne są bowiem modele z misą zarówno płytką, jak i głęboką. Jeśli chcemy zapewnić sobie zdecydowanie lepszy dostęp do włosów klienta, lepszym wyborem będzie myjnia z misą płytką. Jeśli jednak chcemy uchronić nasz salon przed regularnym zachlapywaniem, lepiej wybrać myjnię z głęboką misą. Dobrym rozwiązaniem są misy mające dodatkowe półeczki na kosmetyki. Ten niewielki dodatek znacznie ułatwia pracę.

Obudowa

Kupując myjnię fryzjerską, koniecznie trzeba zastanowić się również nad obudową myjni. Dostępne są modele z obudową plastikową oraz taką, która wykonana została ze stali nierdzewnej. Jeśli nie chcemy na zakup myjki wydać zbyt dużo pieniędzy, trzeba postawić na model z obudową plastikową. Warto jednak pamiętać, że producenci stawiają na naprawdę dobre materiały, co sprawia, że taka myjnia również jest wytrzymała. Plusem takiej misy jest ogromna łatwość utrzymania w czystości. Dodatkowo myjnie z obudową plastikową mają rozmaite kolory. Jeśli jednak zależy nam na myjni, która nie będzie podatna na uszkodzenia mechaniczne, lepiej zdecydować się na taką z obudową ze stali nierdzewnej. Dodać trzeba, że takie myjnie są dużo bardziej eleganckie i na klientach salonu robią oczywiście zdecydowanie lepsze wrażenie. A przecież wystrój salonu ma również duże znaczenie.

Więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Previous Tragiczny bilans weekendu
Next Kłótnia, brawura i dachowanie osobówki

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Najlepsze miejsce do drukowania zdjęć w Internecie w 2020 r.

Zapomniany plik gdzieś na komputerze nie jest zdjęciem. Fotografie zasługują na to, by istnieć jako coś więcej niż tylko cyfrowe piksele, ale mimo tego, jak łatwo jest zamówić wydruk online

Strefa Biznesu 0 Comments

Od nowego roku minimalna stawka za pracę to 13 zł za godzinę

Od nowego roku wszyscy zatrudnieni na podstawie umów-zleceń będą mieli zagwarantowaną minimalną stawkę wynagrodzenia w wysokości 13 zł za godzinę. Nowe przepisy mogą spowodować, że więcej podmiotów będzie operować w szarej strefie.

Strefa Biznesu 0 Comments

Od stycznia podatki dla firm będą uproszczone

Proponowane przez rząd ułatwienia podatkowe dla firm to prawdziwa rewolucja – ocenia Mariusz Rutke z Wyższej Szkoły Bankowej. Osoby zarabiające do tysiąca zł będą mogły nie rejestrować działalności. To dla nich szansa na wyjście z szarej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź