Zrozumieć Alkoholizm. Leczenie

Zrozumieć Alkoholizm. Leczenie

Kiedy zmagasz się z chorobą alkoholową (AUD), możesz mieć wrażenie, że nie ma końca w zasięgu wzroku, ale nie musisz cierpieć samotnie. Obecnie dostępnych jest wiele sposobów leczenia, które pomogą Ci wyzdrowieć z alkoholizmu i wrócić do zdrowego i satysfakcjonującego życia.

Różne czynniki, takie jak historia choroby, system wsparcia i osobista motywacja, mogą mieć wpływ na powodzenie procesu zdrowienia. Leczenie powinno być nadzorowane przez zespół specjalistów medycznych w ośrodku rehabilitacyjnym. W całym kraju ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu zatrudniają specjalistów, którzy przeprowadzą cię przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od detoksykacji do życia po rehabilitacji. Pomyśl o nich jako o swoim systemie wsparcia 24/7, który będzie świętował Twoje sukcesy i współpracował z Tobą przy wszelkich wyzwaniach.

Pamiętaj jednak, że przezwyciężanie alkoholizmu to proces. Mniej niż połowa osób powraca do zdrowia po roku trzeźwości. Ta liczba zmniejsza się do mniej niż 15 procent osób, które nawracają po pięciu latach trzeźwości. Aby uzyskać jak największe szanse na długotrwałą trzeźwość po ukończeniu stacjonarnego lub ambulatoryjnego programu, należy uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować poradnictwo. Leczenie alkoholizmu jest inwestycją w Twoją przyszłość. Będzie ono miało ogromny wpływ nie tylko na Wasze życie, ale także na życie osób z Waszego otoczenia, takich jak członkowie rodziny i przyjaciele.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?

Przed rozpoczęciem procesu leczenia, osoba musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć chęć do rzucenia picia. Czasami dana osoba może uznać, że ma problem z piciem na własną rękę. Innym razem, członkowie rodziny lub przyjaciele mogą przeprowadzić interwencję alkoholową. Wiąże się to z wyrażaniem obaw przez bliskich co do wzorców nadmiernego picia alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również rozpocząć dyskusję na temat leczenia i dostępnych możliwości wsparcia.

Niektóre znaki ostrzegawcze przed alkoholizmem, na które mogą uważać członkowie rodziny i przyjaciele:

  • Częste picie
  • Wieczyste zmiany nastroju
  • Słabe wyniki w pracy lub w szkole
  • Wymówki za zaniedbanie obowiązków
  • Zaprzeczanie nadmiernemu spożyciu alkoholu
  • Akty przemocy lub przestępstwa
  • Spadek zainteresowania hobby

Nie ma dobrego i złego czasu na szukanie leczenia dla AUD. Jednak nieleczony alkoholizm może wywołać szereg dodatkowych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy ze związkami i zakłócenia w pracy zawodowej. Im szybciej ty lub twoja ukochana osoba uzyskacie pomoc, tym większa jest szansa na trwałą trzeźwość.

Rodzaje leczenia Alkoholizmu

Wybór pomocy w walce z alkoholizmem jest jedną z największych decyzji, jaką człowiek podejmie w życiu. Przed rozpoczęciem leczenia należy zapoznać się z różnymi usługami, które oferuje każdy program. Na przykład, kompleksowy program skupia się na osobie jako całości, a nie tylko na spożyciu alkoholu.

Wiele kompleksowych programów terapeutycznych wykorzystuje kilka lub wszystkie te czynniki:

Alkohol Detox

Detoksykacja jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu i może być również najtrudniejsza. W ciągu kilku pierwszych dni po rzuceniu picia mogą pojawić się bardzo nieprzyjemne objawy odstawienia. Z tego powodu etap detoksykacji alkoholowej powinien być zakończony tylko pod fachową opieką medyczną. Specjaliści ds. leczenia będą również w stanie dostarczyć Państwu lekarstwa, które pomogą złagodzić ból. Dzięki temu można skupić się na poprawieniu samopoczucia. Po detoksykacji będzie można przejść do innych form leczenia i terapii.

Odwyk ciążowy

Ambulatoryjna placówka rehabilitacyjna jest najbardziej ustrukturyzowanym środowiskiem terapeutycznym dla osób pokonujących alkoholizm. Ogólnie rzecz biorąc, rehabilitacja ta jest ukierunkowana na leczenie najcięższych form alkoholizmu i wymaga od osób pozostających na miejscu przez czas trwania programu – 30, 60 lub 90 dni. Specjaliści od leczenia zapewniają całodobową opiekę i przygotują Cię do życia po rehabilitacji. Może to obejmować informacje o tym, jak przezwyciężyć wyzwalacze, znaczenie programów utrzymania trzeźwości i co robić w przypadku nawrotu choroby.

Doradztwo w zakresie alkoholu

Częste spotkania z doradcą ds. alkoholu są ważne dla osób, które chcą komunikować się i otrzymywać wskazówki podczas rekonwalescencji. Doradztwo otwiera drogę komunikacji zarówno w dobrych, jak i trudnych czasach. Twój terapeuta będzie mógł również współpracować z Tobą we wszystkich podstawowych kwestiach, które mogą być przyczyną problemów z alkoholem, takich jak rówieśnicy, relacje rodzinne, praca lub inne okoliczności. Dzięki temu będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej o sobie, a także o tym, jak utrzymać swoje ciało w zdrowiu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Więcej o odwyku alkoholowym na stronie: https://niedlaalkoholu.pl/

Previous Rola agencji rekrutacyjnych
Next Hurtownia optyczna w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bardzo bezpieczne tarnowskie derby!!!

W dniu 5.04 zaplanowano piłkarskie derby regionu na szczeblu okręgowym, w których dwie drużyny Tarnovii Tarnów oraz Unii Tarnów rywalizował na stadionie przy ul. Bandrowskiego. Ponieważ pseudokibice obu drużyn to

Wiadomości 0 Comments

Wypadek z udziałem dwóch motocykli. Policja apeluje o ostrożność

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Na drogach Tarnowa i powiatu spotkać można miłośników dwóch kółek, którzy korzystają ze słonecznej pogody oraz dobrych warunków jazdy. Formalne otwarcie sezonu nastąpi w najbliższą niedzielę, na placu

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelny wypadek na DK 94

Wieczorem 6 września w Ładnej na drodze krajowej DK94 miało miejsce śmiertelne potrącenie. Kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącą przez drogę kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła po przewiezieniu do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź